کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی برای اموری همانند جا به جایی و حمل و نقل صورت میگیرد که برای مصارف خانگی و اداری استفاده میگردند. این امر حداقل در زندگی هر فردی اتفاق افتاده است و همه ما با آن آشنا هستیم.

کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی که به آن کارتن حمل بار نیز میگویند برای اسباب کشی تولید میگردد و یکی از بارزترین ویژگی هایی که این نوع کارتنها دارند تحمل وزن زیاد است به گونه ای با توجه به اندازه موردنظر خودشان کالاهای زیادی را درون خود جای دهند، البته باید به این نکته دقت کرد که بیش از حد درون یک کارتن لوازم چیده نشود زیرا اگر وزن لوازم بیش از توان کارتن باشد، وسایل درونی دچار آسیب میگردند.

چرا برای اسباب کشی از کارتن استفاده میشود؟

کارتنها با داشتن وزن سبک در جابجایی بسیار موثرند و با توجه به قابلیتی که دارند میتوانند محصولات را در شکل و اندازه های متفاوت درون خود جای دهند.

قیمت کارتن اسباب کشی؟

محاسبه قیمت اسباب کشی به عواملی همچون ابعاد، نوع ورق، نحوه ارسال و غیره بستگی دارد.

نکات مهم استفاده از کارتن چیه؟

توجه داشته باشید که کارتنهای اسباب کشی یکبار مصرف و دست دوم شاید هزینه کمتری داشته باشند اما از کیفیت مناسب برخوردارد نیستند، بهتر است از آنها برای جابحایی وسایل سبک تر استفاده کنید.

در اسباب کشی های خانگی و اداری ظروف و وسایل شکستنی پیدا میشود. این نوع لوازم می بایست درون یک جعبه قرار بگیرند و درب آن را با چسب محکم بسته شوند. حتی در برخی موارد برای وسایل بلوری و کریستال از پلاستیک های حبابدار یا برگه های کاغذ استفاده میکنند تا در هنگام برخورد با یکدیگر دچار شکستگی نشوند. این مدل بسته بندی ممکن است وقت زیادی را در شما بگیرد اما بعد از جابجایی به مکان دیگر برای چیدمان کار شما را سریعتر میکند و به گونه ای به چیدمان نظم می بخشد.

کارتن اسباب کشی

انواع کارتن اسباب کشی

کارتنهای اسباب کشی در ابعاد مشخصی به تولید میرسند و در اندازه های متنوعی یافت میشوند که پاسخگوی نیاز مشتریان باشند. این نوع کارتنها معمولا در نوع ۳ لایه و ۵ لایه هستند.

کارتن های ۳ لایه همانطور که از اسمش پیداست از سه لایه ورق تشکیل شده اند، دو لایه بیرونی و یک لایه میانی شیار دار میباشد این نوع کارتن برای لوازمی به وزن ۱۲-۸ کیلوگرم مورد استفاده قرار میگیرند. کارتنهای ۵ لایه با توجه به استحکام خوبی که نسبت به کارتنهای سه لایه دارند برای بسته بندی لوازم تا سقف ۱۸ کیلوگرم استفاده میشوند، معمولا لوازم شکستنی و بلوری را درون چنین کارتنهایی بسته بندی میکنند.

اهمیت کارتن های اسباب کشی در حمل و نقل

تهیه کردن کارتنهای اسباب کشی استاندارد دارای مزیت های فراوانی است که به چند مورد از آنها اشاره میکنیم:

  • کارتن اسباب کشی، لوازم شکستنی را از گزند آسیب های خارجی در امان نگه میدارد.
  • استفاده از کارتنهای اسباب کشی به روند حمع آوری شما نظم میبخشند.
  • کارتنهای اسباب کشی عاری از آلودگی بوده و میتوان وسایل بهداشتی را درون آنها قرار داد.
نحوه محاسبه قیمت کارتن اسباب کشی

برای محاسبه قیمت چنین کارتنهایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. دارا بودن فاکتورهایی همچون: نوع ورق، تیراژ، نحوه خرید، نحوه ارسال و غیره در قیمت تمام شده تاثیرگذارند. هر چه اندازه کارتن بزرگ تر باشد ضخامشان (گرماژ) آنها نیز بالا میرود در نهایت قیمت آنها نیز بیشتر بوده و مشتری باید هزینه بیشتری را پرداخت کند. اصولا در اسباب کشی نمیتوان تعداد مشخصی را برای جعبه و کارتن سفارش داد بنابراین بهتر است کارتنهای آنها را به صورت پکی خریداری کرد.

جعبه اسباب کشی
نکات مهم در انتخاب کارتن اسباب کشی

دانستن برخی نکات درباره کارتن اسباب کشی به انتخاب درست شما کمک خواهد کرد. توجه داشته باشید که برخی کارتنهای اسباب کشی دست دوم هستند یعنی یک یا چند بار مورد استفاده قرار گرفته اند، این نوع کارتنها را برای جابجایی لوازم سبک همانند لباس، کتاب و غیره میتوان استفاده کرد، برای استفاده از محصولات سنگین تر گزینه مناسبی نیستند. بهتر است که از کارتنهای اسباب کشی تازه تولید شده استفاده نمایید.

کارتنهای اسباب کشی و همه جعبه های بسته بندی دارای یک ظرفیت مشخص هستند و اگر بیش از گنجایشی که دارند چیزی درونشان قرار دهید کیفیت خود را از دست میدهند و دیگر توانایی نگه داری از وسایل شما را نخواهند داشت، هم چنین باعث سخت تر شدن حمل و نقل نیز میشوند.

اصولا کارتنها ضد آب نیستند. اگر برای جابجایی لوازمی استفاده میکنید و نگران آن هستید که باران یا برف موجب خرابی لوازم شما گردد میتوان از یک عایق همانند پلاستیک درون جعبه خود استفاده نمایید.

سخن پایانی

جعبه سازی و کارتن سازی کارتن ساز در حال حاضر برای تولید کارتنهای اسباب کشی آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم میباشد از این رو اگر متقاضی کارتنهای اسباب کشی میباشد میتوانید از طریق سایت اقدام کرده یا از شرکت کارتن سازی آوین پک کمک بگیرید. کارتن آوین یکی از بهترین کارخانجات در صنعت چاپ و بسته بندی میباشد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *