جعبه کشویی مقوایی در مدل های هاردباکس، کرافت با انواع چاپ

جعبه کشویی مقوایی 01

جعبه کشویی یک کارتن بسته بندی متحرک و شبیه به کشو است که بزرگترین ویژگی آن بیرون کشیدن یک جز از داخل دیگری هنگام جعبه گشایی یا Unboxing می باشد. مدلهای مختلف مقوایی به شکل هاردباکس (جعبه سخت) چاپ لمینتی، کرافت بدون چاپ یا با چاپ فلکسو و اُفست، مقوایی از جنس ایندربرد یا پشت طوسی با چاپ افست می باشد. این جعبه در صنعت چاپ و بسته بندی نو ظهور اما پر مصرف است و روزانه به تنوع آن از نظر مدل بسته بندی، جنس مقوا و طرح چاپی، منقسم و غیره اضافه می شود. جعبه ی بسته بندی بدون نیاز به برداشتن درب که می توان به راحتی در حالت عمودی یا افقی ایستاده بر روی سطوح (قفسه ی یک فروشگاه و …) قرار داد.

مدل های مختلف جعبه کشویی مقوایی

این مجموعه ی دو تکه ای از جنس مقوا از لحاظ روند تولید و مدل جعبه ای به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه آنها را برایتان گفته ایم.

  • جعبه کشویی مقوایی دارای طناب کتان یا روبان
  • جعبه کشویی برش انگشتی
  • جعبه کشویی مدل قوطی کبریت
  • بسته بندی کشویی طرح جعبه پنجره دار طلقی
  • جعبه هاردباکس کشویی

محبوبب ترین راه برای بیرون کشیدن کشو استفاده از یک المان کمکی و در مواردی تزیینی میباشد. برخی از تولیدکنندگان، بسته بندی جعبه کشویی که یک روبان یا طناب و بند هایی از جنس نخی بر روی آن متصل باشد مدنظرشان است و تامین کنندگان کارتن بسته بندی از نوع کشویی طراحی جعبه را به این صورت انجام می‌دهند که قسمت داخلی را ب صورت یک مکعب مستطیل یا مربع بدون قسمت فوقانی در نظر می گیرند که قسمت بیرونی جعبه مانند یک پوشش بر روی آن قرار می گیرد اما در اینجا یک دیواره ی عرضی در انتها ی قسمت بیرونی و روکش قرار دارد که حد فاصل قرار گیری و هل دادن جز درونی به داخل آن را مشخص می‌کند و برای بیرون کشیدن و جای گذاری محصول از اتصال روبان یا بندهای مختلف استفاده می کنند.

در مواردی تولیدکننده از مدل قبلی استقبال نمی کند و به صورت سلیقه ای از طراح کارخانه های کارتن سازی میخواهد که پیشنهادی به جز این مورد برای بسته بندی محصول او ارائه دهند، مدل برش انگشتی جعبه کشویی یکی از این نوآوری ها می باشد، جعبه طوری طراحی شده است که بر روی دیواره ی عرضی قسمت داخلی یک برش منحنی شکل خورده و انسان با قرار دادن انگشت خود بر لبه برش خورده آن را به بیرون کشیده و محصول را مشاهده میکند.

جعبه کشویی طرح قوطی کبریت به بسته بندی گفته می شود که ویژگی المان اضافی مانند بند، روبان و برش انگشتی را ندارد، در اینجا تکه ی خارجی جعبه فقط دیواره های طولی را دارا می باشد و تکه داخلی قابلیت این را دارد که با کمک نیروی انسانی از هر دو طرف به بیرون کشیده شود و نیازی به فشار کششی نمی باشد.

طرح پنجره ای طلق دار کشویی یک بسته بندی ترکیبی از دو مدل جعبه که دارای ویژگی نمایش محصول مانند ویترین می باشد. در اینجا خریدار میتواند محصول را از خارج جعبه به آسانی مشاهده کند و در تصمیم گیری خرید، راحت تر و با سرعت عمل کند. جعبه هاردباکس مدل کشویی یکی از زیر مجموعه های پر فروش  و کار آمد نوع جعبه مقوایی سخت (هاردباکس) است و از مقوای کرجی که بر روی آن مقوایی از هر جنسی که خریدار بخواهد قرار میگیرد و چاپ بر روی آن توسط پوستر چاپی، لیمنت میشود. یک بسته بندی با حفظ ایمنی محصول و جلوگیری از هرگونه آسیبی با احتمال ۹۰% است که با در نظر گرفتن یک منقسم درون آن برای محصولتان این احتمال را به ۹۸ درصد می رسانید.‌

جعبه کشویی مقوایی 02

تنوع در جعبه بسته بندی کشویی

امروزه تولیدکنندگان با تکیه بر ایده پردازی طراحان و سلایق خودشان این دو تکه را در مدل جعبه های کشویی در دو جنس ورق مقوایی ، چاپ، رنگ مقوا و غیره سفارش می دهند بعنوان مثال قسمت بیرونی از جنس مقوای ایندربرد و درونی از نوع مقوای سخت باشد. به دلیل دو جز بودن این جعبه و سبک بسته بندی محافظت مضاعف را برای محصول شما ایجاد می کنند. این روزها نوع جعبه کرافتی کشویی با چاپ مشکی لوگو یا برند، در میان تولیدکنندگان محصولات مختلف باب شده است. این شیوه ی بسته بندی مورد توجه بسیاری از تاجران و تولیدکنندگان محصولات خاص و لاکچری نیز قرار گرفته است و در بازار داخلی و بعنوان جعبه صادراتی برای کالا از آن استفاده می‌کنند.

منقسم در کارتن بسته بندی کشویی

منقسم یا نگهدارنده در این بسته بندی اکثر مواقع تولید میشود و برای قسمت داخلی آن از جنس فوم، مقوایی و پلاستیکی بهره می برند. این منقسم به کالای شما مخصوصاً اگر دارای قطعه حساس و با ارزش باشد کمک میکند تا از هر گونه صدمه احتمالی در امان بماند.

چاپ در کارتن بسته بندی کشویی

بسته بندی مقوایی کشویی یا کارتن کشویی با توجه به جنس مقوا، نیاز محصول به طرح چاپی، ایده پردازی طراحان، سلیقه ی تولیدکننده برایش چاپ در نظر میگیرند، چاپ باید مانند یک شناسه معرفی برای محصول و کالای درون جعبه عمل کند این شناسه می تواند به صورت نام برند، لوگو، درج ویژگی محصول و تصویر کالا باشد که به صورت تک رنگ تا ۴ رنگ فلکسو یا تماماً افست بر روی هر کدام از اجزای جعبه کشویی انجام میگیرد. هر جعبه ای که تولید میشود شکل ظاهری خام و بی روح دارد که فقط با چاپ می توان به آن جلوه داد جعبه کشویی کادویی یکی از آن بسته بندی هاست که دارای طرح های شلوغ و زنده ی چاپی ست.

یک پیشنهاد از کارتن ساز

برای جعبه های کشویی می توانید دو دستگیره بر روی آن مانند ساک های مقوایی ازهر جنسی در نظر بگیرید و به آن متصل کنید که دیگر نیازی نباشد برای جابجایی یک بسته بندی ساک مقوایی مجزا سفارش دهید و برای آن هزینه دوباره صرف کنید فقط کافی ست این دستگیره ها را بر روی بسته بندی جعبه کشویی خود که دارای دیواره ی عرضی برای نگهداری قسمت داخلی است، طراحی کنید تا راحتی در حمل محصول خود را به مصرف کننده و خریدار ارائه دهید. متفاوت بودن یک تمایز بین رقبای شماست.

جعبه آماده کشویی برای بسته بندی اکسسوری در ابعاد عمومی دارید؟

به دلیل پایین بودن تقاضا در مدل کشویی امکان تولید برای فروش عمومی وجود ندارد.

جعبه کشویی کرافت با چاپ تک رنگ در ابعاد ۶*۱۲*۱۲ به تیراژ ۱۵۰۰ تا، قیمت تمام شده ست چقدره؟ اگر ارزان باشد قصد سفارش نوع طلقی آن را  دارم.

همانطور که اطلاع دارید نوسانات بازار کاغذ ثابت نمی باشد و بهتر است برای محاسبه ی دقیق قیمت با پشتیبانی ارتباط گرفته و توسط راهنمایی های انجام گرفته شده تصمیم بر نوع طلقی آن بگیرید.

برای دیدن نمونه و خرید جعبه های مقوایی می تونم به کارخانه بیام؟

بله شما می توانید در روزهای کاری (شنبه تا پنج شنبه) و ساعات کاری (۸ – ۱۷) (پنج شنبه ۸ – ۱۳)  به کارخانه کارتن سازی به صورت حضوری مراجعه کنید.

کلام آخر

جعبه کشویی از هر جنس و چاپی یک بسته بندی کاربردی برای انواع محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع خوراکی، لوازم تزیینی، جواهرات، ساعت، لباس و غیره می‌باشد که میتوان گفت بیشتر برای بسته بندی اجسامی در اندازه ی کوچک تا متوسط مناسب می‌باشد اما کارخانه کارتن سازی توانایی تولید این سبک جعبه را در هر ابعادی دارد برای مشاوره و اطلاعات بیش تر با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل بفرمایید.

۴/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *