بسته بندی قوطی کنسرو حبوبات، میوه و تن ماهی

بسته بندی قوطی کنسرو 01

بسته بندی قوطی کنسرو کارتن چند لایه در مدل های روباز و درب دار تولید و چاپ می شود. با ما همراه باشید تا هر کدام از آنها را کاملتر توضیح دهیم. انواع کنسروهای میوه، حبوبات و تن ماهی دارای ابعاد، شکل ظاهری و متفاوتی می باشند. عموما از جنس فلزی هستند اما در مواردی نیز نوع قوطی شیشه ای آنرا تولید می کنند که نیازمند کارتن مستحکم و درب دار مناسب است.

سایز بندی قوطی کنسرو و کارتن بسته بندی

قوطی های کنسرو انواع فرآورده های غذایی بر حسب ویژگی های مختص این مواد خوراکی قوطی در ابعاد و جنس متناسبی در نظر می گیرند تا هنگام جابجایی و نگهداری دچار آسیب نشوند.

پس از بسته بندی قوطی، به یک بسته بندی جهت حمل و نقل، چیدمان در انبار و جابجایی نیاز دارند تا به صورت چند تایی و در تعداد بالا عملکردهای متفاوت هم چون شمارش در انبار، تخلیه بار و خرید عمده مشتری را انجام دهد.

بسته بندی روباز ( سینی مقوایی چند لایه )

برای نوع قوطی فلزی از مدل بسته بندی روباز استفاده می کنند، حالا این بسته بندی روباز چیست؟ کارتن بسته بندی ویژگی های زیادی دارد که یکی از آنها ایجاد مقاومت در بسته بندی است اما در اینجا از آن استفاده می کنند تا به شمارش راحت، فروش کلی به مشتری، حمل راحت و چیدمان مرتب در قفسه و انبار برسند. پس نوع روباز آن نیز که با عنوان سینی مقوایی تولید میشود.

این سینی مقوایی ساخته شده از ورق کارتنی سه لایه و پنج لایه است که ساختاری شبیه به جعبه دارد اما بدون درب و برای آن دستگیره نیز طراحی کرده اند روی دیواره ی عرضی برشی به اندازه جاگیری دست انسان انجام داده اند.

برای آن دسته از سینی مقوایی دستگیره دار از ورق کارتن دوبل استفاده می کنند و به همین علت دوخت کارتن حذف شده و لبه ها ی کارتن بسته بندی داخل یکدیگر چفت می شوند.

چاپ بر روی آنها سلیقه ای و وابسته به میزان بودجه تولیدکننده و بازار هدف میباشد، چاپ فلکسو از نظر صرفه جویی در زمان و هزینه انتخاب اول است، زیرا چاپ تک رنگ تا چهار رنگ را پردازش میکند که هر چه از جوهر مرکب کمتری استفاده کنید هزینه ی کمتری پرداخت خواهید کرد. چاپ فلکسو همراه با چاپ، فرآیند برش را نیز انجام میدهد که در زمان تاثیرگذار است.

کارتن بسته بندی قوطی کنسرو

مدل کارتن چهار درب آمریکایی، کیبوردی و کشویی بسته بندی هایی هستند که تولیدکنندگان تا به امروز آنها را برای محصولات خود انتخاب کرده اند. کارتن ۴ درب از جنس کرافت و چند لایه است که درب آن توسط چسب یا منگنه بسته میشود برای پک کردن قوطی کنسرو ها در تعداد شمارش ۶ تا ۳۶ عدد مورد استفاده قرار گرفته اند.

کارتن کیبوردی، برای قوطی های سبک تن ماهی از جنس پشت طوسی گرماژ بالا نیز استفاده میکنند اما نوع رایج آن مقوای کرافت چند لایه محکم می باشد.

کشویی بسته بندی که از دو قسمت مجزا داخلی و بیرونی ساخته شده، نوع داخلی را با ضخامت بالا و بدون چاپ تولید می‌کنند و برای قسمت بیرون مقوای پشت طوسی با هر چاپی در نظر می گیرند.

چیدمان مرتب با منقسم

منقسم در بسته بندی روباز و کارتن انواع کنسرو ها ی تولیدی یک ویژگی کمک کننده است، با استفاده از مقوای چند لایه یا تک لایه، تقسیم سلولی درون بسته بندی انجام میدهند که این موضوع میزان خسارات و اشتباه هنگام شمارش را تا حد زیادی کاهش می دهد.

جعبه تکی کنسرو گوشتی + بسته بندی صادراتی

کنسرو تن ماهی دارای ترکیبات غذایی تازه و حاوی مواد نگهدارنده میباشد که مصرف آن روزانه ست به همین سبب شرکت تولیدکننده جعبه تکی را برای بسته بندی محصول خود مطلوب می داند.

این جعبه های تکی در مدل دو درب دارویی، پنجره ای بدون طلق از جنس مقوای ایندربرد بهداشتی و پشت طوسی است که به دلیل یک رو سفید و چاپ پذیر بودن طرح چاپی متفاوتی بر روی آن اجرا می کنند. این بسته بندی برای صادرات نیز گزینه ی خوبی است.

سوالات متداول

کارتن معمولی بدون چاپ برای بسته بندی ۱۲ تایی کنسرو لوبیا چند روز زمان میبره تا تولید بشه و آیا آماده هم دارید؟

بستگی به ابعاد قوطی کنسرو لوبیا شما دارد، کارشناسان ما میتوانند پس از دریافت سایز قوطی کنسرو محصول شما آن را با کارتن های آماده ۴ درب تطابق دهند. برای تولید کارتن بدون چاپ اگر قالب آماده و ابعاد استاندارد باشد در حالیکه ورق کارتنی هم موجود باشد یک روزه به شما تحویل داده میشود. در غیر این صورت یک هفته زمان لازم است.

شما وکیوم پلاستیک روکش قوطی هم انجام میدید؟

منظور از وکیوم روکش سلفونی روی کارتن بسته بندی قوطی باشد خیر انجام نمیدیم.

کارتن مادر برای جعبه تکی، از جنس کرافت و بدون چاپ جهت چیدمان درانبار تحمل وزن تا چقدر را داره؟

این موضوع بستگی به لایه بندی  کارتن شما دارد اما در اینجور موارد کارتن ۵ لایه پیشنهاد ماست.

حرف آخر

بسته بندی کنسرو گوشتی، کنسرو قارچ، کنسرو لوبیا و میوه جات همگی از جنس کارتن چند لایه میباشد زیرا فلز و گاهاً شیشه در تماس با بافت کاغذی ( مقوایی ) ورق کارتن تغییر شکل و ساختار نمیدهد همچنین مقوا مانع از نشت رطوبت به دورن بسته بندی و زنگ زدگی فلز هنگام ذخیره سازی می شود.

کارخانه کارتن سازی برای راحتی در انتخاب بسته بندی مناسب محصول شما اینجاست تا با تماس واحد های مختلف به شما کمک کند که گزینه ی بهتر را برای بسته بندی سفارش دهید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *