کارتن دوچرخه | بسته بندی همراه با منقسم از جنس کرافت

کارتن بسته بندی دوچرخه 01

کارتن دوچرخه برای انواع دوچرخه های کوهستانی، هیبریدی، جاده ای، داخل شهری، گردشگری و مسابقه ای متفاوت است زیرا هر کدام ابعاد قطعات مختلفی دارند که دارای سایز های کوچک تا بزرگ می باشد.

دوچرخه ی سواری از سایز ۱۲ تا ۳۶ با استفاده از کارتن مقوایی قابلیت بسته بندی دارد. ورق کارتنی ساخته شده از مقوای شیاردار و مسطح سبب ایجاد بسته بندی محکم و مناسب برای دوچرخه ها می شود. شاید برایتان سوال پیش آید که مگر امکان دارد دوچرخه نیز بسته بندی شود؟ باید در جواب این سوال گفت که بله ورق کارتنی قابلیت ایجاد بسته بندی برای یک هواپیما را نیز دارد.

بسته بندی دوچرخه

برای بسته بندی دوچرخه به دو صورت اقدام می کنند : به صورت کلی داخل یک کارتن پنج تا هفت لایه به همراه منقسم یا نگهدارنده قرار می دهند و یا قطعات دوچرخه را مجزا داخل یک بسته بندی با برش و طراحی خاص در یک کارتن بزرگتر جایگذاری می کنند.

منقسم، لازمه ی بسته بندی دوچرخه

منقسم یک ویژگی که کارتن بسته بندی دوچرخه به آن نیاز دارد. این ویژگی به چند دلیل الزامی ست که در ادامه برایتان می گوییم. تمامی اجزا یک دوچرخه از جنس فلز می باشد و اصطکاک آنها به یکدیگر هنگام جابجایی و حمل و نقل سبب خراشیدگی و آسیب می شود که این موضوع برای تولیدکننده دوچرخه و دوچرخه سوار زیان بار می باشد.

بسته بندی هر کدام از اجزای یک دوچرخه مانع از بروز این قبیل مشکلات میشود، تقسیم کردن بسته بندی در یک کارتن بسته بندی بزرگ را منقسم کارتن انجام می دهد که ایمنی و ویژگی تمایز یک بسته بندی را افزایش میدهد.

منقسم درون بسته بندی بزرگ همچون دوچرخه از ورق کارتنی سه لایه و پنج لایه است که در صورت تمایل تولیدکننده بنابر شناختی که از مشتریان خود دارد آنها را چاپدار یا بدون چاپ سفارش می دهد. در نوع چاپ دار بر  روی بسته بندی هر قطعه نام و مشخصات را چاپ می کنند.

نگهدارنده مقوایی چند لایه ( منقسم ) را می توان شکل یک جعبه کامل یا مانند تصویر برش هایی در اطراف آن انجام داد که قطعه در شرایط امنی در کارتن قرارگیرد و یا از ورق کارتنی کمتری استفاده کرد تا هزینه ها را کاهش دهند.

کارتن بسته بندی دوچرخه

کارتن بسته بندی این وسیله ی حرکتی تولید شده با سایز متناسب انواع دوچرخه جهت صادرات و گاهاً به رخ کشیدن ویژگی های نوظهور و خاص یک دوچرخه در بازار داخلی میباشد. کارتن دوچرخه از جنس مقوا کرافت قهوه ای و لایه دار است. طرح چاپی بر روی این کارتن بسته بندی بزرگ بیشتر فلکسو و تک رنگ بوده اما در مواردی دیده شده که چاپ افست نیز انجام می دهند تا جلوه ی بیشتری به کارتن کرافتی داده باشند.

مدل چهار درب امریکایی به صورت یک مستطیل کشیده و عریض برای دوچرخه از سایز کوچک و سبک ( دوچرخه کورسی ) تا بزرگ ( فت بایک ) در نظر گرفته شده است. 

کارتن دوچرخه و حمل و نقل

نکته ی قابل توجه در بسته بندی دوچرخه ایجاد ایمنی کارتن هنگام جابجایی، تخلیه بار و بارگیری، حمل و نقل میباشد. استفاده از مقوای کرافت در گرماژ بالا و ضخامت مناسب با افزایش لایه بندی استحکام کارتن را بالا برده و قرار دادن منقسم داخل بسته بندی ایمنی را تا حد زیادی تضمین خواهد کرد. دوخت کارتن منگنه دوبل است و داخل دیواره ها برشی برای دستگیره ایجاد کرده اند.

ارتباط بین تقاضای دوچرخه و بسته بندی

امروزه که برای تمامی قشر یک اجتماع و مردم جهان پاکیزگی هوا و سلامت محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است مسلماً تقاضا به سمت ابزار و وسایلی که کمتر به محیط اطراف آسیب میزند افزایش می یابد.

این موضوع به سلامت خود انسان نیز مانند یک زنجیره وصل می باشد، رکاب زدن دوچرخه و انجام ورزش دوچرخه سواری برای انسان نکات مثبتی بهمراه دارد که میتوان به چند مورد از آن اشاره کرد : عملکرد سیستم ایمنی و سوخت و ساز بدن را زیاد می کند، تناسب اندام و سلامتی اعضای تنفسی، نشاط و شادابی، لذت بردن از مسیر و غیره.

به همین علت از زمان اختراع دوچرخه تا به حال عرضه و تقاضا افزایش یافت به صورتی که کشورهای مختلف به یکدیگر این وسیله ی حرکتی را صادر می کنند که ناگفته نماند این اقدام نیاز به بسته بندی محکم جهت ارسال بدون صدمه دارد. این بسته بندی را کارتن مقوایی چند لایه تا به الان جوابگو بوده و میزان تلفات کمتری به نسبت داشته است.

سوالات کاربران گرامی

کارتن لمینتی دوچرخه هفت لایه برای صادرات دوچرخه کوهستان مناسبه ؟

بله انتخاب مناسبی برای دوچرخه ای با وزن سنگین مانند کوهستانی می باشد.

برای چرخ دوچرخه هم منقسم در نظر می گیرید و تابحال تولید کرده اید؟

بله هر گونه بسته بندی مقوایی برای کارخانه کارتن سازی قابل تولید می باشد.

کارتن فریت برای صادرات دوچرخه مناسب است؟

کارتن فریت می تواند بعنوان گزینه ی دوم بسته بندی مناسب باشد اما برای انتخاب یک کارتن بسته بندی جهت صادرات بهترین پیشنهاد بسته بندی می باشد که طرح چاپی با نام برند و مشخصات تولیدکننده را دارد زیرا مانند شناسنامه یک محصول برای ورود به کشور واردکننده عمل میکند.

سخن آخر

کارتن بسته بندی دوچرخه دارای ویژگیهایی همچون تضمین کننده امنیت، کاربردی، طرحی خلاقانه، نگهداری طولانی مدت، استفاده مجدد در مواردی دیگر برای دوچرخه و دوچرخه سوار هنگام خرید و استفاده می باشد.

برای اطلاع از قیمت و چگونگی سفارش دهی با کارشناسان و مشاورین فروش کارتن ساز از طریق لینک تماس، ارتباط برقرار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *