کارتن بسته بندی چیپس با طعم های مختلف

بسته بندی مقوایی چیپس

کارتن بسته بندی چیپس از چه زمانی به یک بسته بندی خوراکی ترد و لذیذ معروف شد؟ بهتر است کمی در این باره به عقب برگردیم، در سال ۱۹۰۸ اولین شرکتی که توانست چیپس را به صورت رسمی  و تجاری وارد بازار کند و به فروش برساند، شرکت لئومینستر Leominster بود. برش های چیپسی سیب زمینی سرخ شده را در قوطی های استوانه ای شیشه ای به صورت فله می ریخت و به مغازه داران می فروخت که مغازه دارها آنها را در قوطی یا کیسه های کوچکتر به مشتری می فروختند.

در دهه ی ۱۹۲۴ با شروع بسته بندی غلات در ساک های کاغذی فصل تازه ای در نوع بسته بندی با متریالی جدید آغاز شد و در سال ۱۹۲۶ بسته بندی چیپس توسط این متریال تغییر کرد، لورا اسکادرز Laura Scudders اهل کالیفرنیا شروع به بسته بندی چیپس سیب زمینی با ساک کاغذی پلمپ شده، کرد. این اولین بسته بندی در آن سالها بود که به دلیل ماهیت کاغذ و مهر و موم شدن بسته بندی محصول در آن به مدت طولانی تری تازه و سالم می ماند هم چنین از خرد شدن چیپس و ریخته شدن آنها جلوگیری می کرد، این سبک بسته بندی باعث شد تا خوراکی خوشمزه مانند چیپس به تولید انبوه برسد.

همانطور که گفتیم یک بسته بندی مناسب و فکر شده می تواند فروش یا تولید یک کالا را به انبوه برساند پس در نظر داشته باشید تا برای محصول خود بسته بندی انتخاب کنید که مطلوب و شایسته ی محصولتان باشد هم چنین ویژگی های یک محصول را پوشش دهد. اشخاصی که در صنعت مواد غذایی قسمت تنقلات و خوراکی های خوش طعم چیپسی و شکننده، مشغول تولید و عرضه می باشند از این مسئله به خوبی باخبر هستند که بسته بندی باید متنوع و مقاوم باشد تا برای تمامی قشر های یک جامعه جذاب و مورد پسند واقع شود.

بسته بندی چیپس

هر بسته بندی نیاز به رعایت یک سری موارد برای تولید و چاپ دارد در مدل کارتن بسته بندی چیپس این عوامل در انواع مختلف آن با یکدیگر فرق می کند. انواع بسته بندی چیپس شامل: کارتن مادر برای بسته های پلاستیکی یا مقوایی چیپس، کارتن فله برای چیپس کیلویی، جعبه های مقوایی برای بسته بندی اندازه های چیپس تک نفره.

این موارد در نمونه های کارتن و جعبه به صورت زیر می باشد:

  • ابعاد کارتن مادر باتوجه به تعداد بسته های کوچکتر برای چیدمان داخل آن، کوچک و بزرگ می شود.
  • در نوع جعبه مقوایی استفاده از جنس مقوای مرغوب و بهداشتی مرسوم و پرکاربرد است، اما برای مقرون به صرفه بودن اگر می خواهید از مقوای غیر بهداشتی استفاده کنید می توانید یک بسته بندی اولیه پلاستیکی برای چیپس سیب زمینی در نظر بگیرید تا چیپس سیب زمینی با بافت جعبه تماسی نداشته باشد. برای تولید کارتن چند لایه فله ای از کرافت استفاده می کنند و برای وزن کمتر از پشت طوسی و ایندربرد بهره می برند.

  • تولید کننده چیپس در صورت تمایل برای چاپ روی آن میتواند از نوع فلکسو یا اُفست استفاده کند و یا فرآیند لمینت را انجام دهد. چاپ فلکسو یک طرح چاپی تک رنگ تا ۴ رنگ اصلی را می تواند اجرا کند اما در افست اینطور نیست و شما می توانید هر طرح، تصویر یا نوشتاری  را که می خواهید بر روی آن با دقت پیکسلی بالا چاپ کنید.

  • به دلیل اینکه عموما بسته بندی پلاستیکی چیپس براق هستند برای نوع مقوایی آن نیز می توان این کار را توسط خدمات پس از چاپ روکش سلفون براق انجام داد.

  • بسته بندی بادوام و مقاوم در برابر سوراخ شدن و تکان خوردن، چیپس سیب زمینی وزن کمی دارد اما در صورت ضربه و تکان، خرد می شود. اگر بسته بندی سوراخ شود و هوا داخل آن نفوذ پیدا کند مرطوب می شود و حالت فاسد بودن به خود می گیرد.

  • بسته بندی که در طبیعت براحتی تجزیه و بازیافت شود.
  • در مدلهای مقوایی پاکتی، جعبه درب دارویی ته قفلی، جعبه پنجره ای طلق دار، دو درب دارویی و غیره در تمامی مدل ها باید بسته بندی اولیه پلاستیکی یا نایلونی را انجام داد بخاطره روغن استفاده شده هنگام پخت و مانع از نشت آن به بافت کارتن یا جعبه و دلیل دیگر اینکه هوا به داخل ورود نکند و باعث خرابی محصول نشود.
کارتن چیپس

انواع بسته بندی کارتن مادر و جعبه ای چیپس

باید بسته بندی در نظر گرفت که محصول شما را در فروشگاه و خرده فروشی ها به خوبی نمایش بدهد. در صورتیکه چاپ لمینتی انجام دهید محتوای نمایشی چاپ شده بر روی آن می تواند هرچیزی باشد. این بسته بندی مانند جعبه گز و دیگر محصولات نیاز به معرفی اولیه بر روی جعبه یا کارتن دارد تا مصرف کننده بداند چه طعمی از چیپس را دریافت می کند.

در مدل کارتنی آن وزن و تعداد بسته های داخلی را هم در طرح چاپی بیان می کنند اما در سبک جعبه ی چیپس سیب زمینی تک نفره تصویری از مزه و طعم افزوده شده به چیپس را چاپ کرده اند. مانند میوه انگور که نشان از مزه ی سرکه ای چیپس است و طعم های مختلف دیگر مانند چیپس پیاز و جعفری، نمک، فلفل، موسیر و بسیاری از مزه ها که خاص خودشان است.

بسته بندی پاپ کورن و پفیلا | ظروف مقوایی + جعبه

بسته بندی کردن چیپس سیب زمینی فقط ریختن آنها درون یک جعبه یا پلاستیک نایلونی نیست، درست است که تعداد زیادی بسته بندی وجود دارد اما شما به بسته بندی احتیاج دارید که از محصول خوراکی شما محافظت کند و طعم آنها را دست نخورده نگه دارد. بسته بندی بهترین مکان برای برقراری ارتباط با مشتریان است پیام و شعارهای تبلیغاتی روی جلد محصول ممکن است مصرف کننده را ترغیب کند تا آنرا از قفسه بردارد، بررسی کند و در آخر آن را بخرد، این یک فروش بدون حضور شما توسط طرح چاپی و کیفیت بسته بندی محصول است.

سوالات شما عزیزان

بهترین متریال برای بسته بندی چیپس سیب زمینی تک نفره چه میباشد؟

مقوای ایندربرد اما امروزه بیشتر مقوای کرافت پنجره دار مورد استفاده قرار می گیرد.

کارتن مادر بسته بندی چیپس عموماً چندتایی ست؟

بله بیشتر تعداد ۲۰ تایی با وزن ۶۰ گرم در ابعاد ۳۰*۵۰*۶۰ سفارش می‌دهند.

کارتن بسته بندی کوچک برای بسته بندی نایلون فله چیپسی چه سایزی مناسب است؟

بسته به وزن و حجم چیپس شما دارد اما در نوع ۳ لایه با ابعاد ۲۵*۳۰*۴۰ به شما پیشنهاد میشود.

کلام آخر

چیپس سیب زمینی بسته بندی شده به ارزش بازار جهانی در سال ۲۰۲۰، ۳۰ میلیارد تخمین زده شد. انتظار میرود این روند در سال های آینده رو به افزایش باشد و تا سال ۲۰۲۶ به ۲/۴۳ میلیارد دلار برسد. چیپس سیب زمینی بسته بندی نشده ۴/۵ میلیارد در ۲۰۲۰، و تا سال ۲۰۲۶ به ۷/۸ میلیارد دلار می رسد همین اختلاف ارقام نشان دهنده ی اهمیت بسته بندی برای یک محصول میباشد. با تکیه بر تمامی مطالب باید گفت باعث افتخار ماست که مورد اعتماد شما برای بسته بندی محصولتان باشیم شما می توانید تنوع و کیفیت را به ما بسپارید. قصد ما ارائه بسته بندی است که بر روی بازار هدف شما تاثیر به سزایی بگذارد. برای مشاوره و ایده پردازی می توانید با کلیک بر روی کلمه ی تماس راههای مختلف ارتباطی با ما را دریابید همچنین برای مشاهده نمونه کار با کلیک بر روی نام کارتن سازی به سایت وارد شوید و در قسمت نمونه کار انواع مدل ها را ببینید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *