جعبه سیب زمینی سرخ شده و مدل های پرتقاضا

جعبه سیب زمینی سرخ شده مقوایی

جعبه سیب زمینی سرخ شده به اصطلاح French fries box طراحی شده اند تا این خوراکی خوشمزه را برای مدتی گرم و تازه نگه دارند و مانند یک بیلبورد متحرک و ثابت برای معرفی و شناسایی برند شما عمل کنند. چرا سیب‌زمینی سرخ کرده به این جایگاه مهم در فست فود و غذاهای بیرون بر دست یافت؟ امکان ندارد بتوان یک شخص را پیدا کرد که سیب زمینی دوست نداشته باشد، سیب‌زمینی یک مواد غذایی ست که در همه حالت خوشمزه و دلپذیر می باشد، مخصوصاً از نوع سرخ شده ی آن!

علل تقاضای جعبه سیب زمینی سرخ شده

از گذشته تا کنون محبوبیت این نوع خوراکی افزایش یافته و طرفدارانی بسیار در سرتاسر جهان دارد این ترکیب خوشمزه به یک انتخاب ثابت داخل تمامی منو رستوران‌های کوچک و بزرگ تبدیل شد، به همین علت درخواست برای تولید انواع و اقسام ظروف خصوصاً از نوع متریال کاغذی آن، بسیار بالا رفت.

جعبه سیب زمینی سرخ شده

این جعبه ها از جنس مقوا، در ابعاد و اشکال متنوعی بدون چاپ یا چاپدار تولید می‌شوند. جعبه سیب زمینی سرخ کرده برای رستورانها، کافه ها، غرفه های غذایی و دیگر تولید کنندگان فست فود، یکی از مسائل مهمی است که در چاپ و تولید آن ریزبین و پر از ایده های طراحی هستند. بسته بندی مقوایی، کیفیت و ماندگاری سیب‌زمینی را بالا می برد، هم چنین میتوانند این جعبه را برای جذب مشتریان، به صورت سفارشی و اختصاصی چاپ و تولید کرد.

این جعبه از نوع بیرون بر، به مشتریان کمک می کند تا به راحتی آنرا حمل کنند و به هر مکانی که برای نشستن و لذت بردن از طعم آن مد نظرشان است، ببرند. ساختار این نوع جعبه ها به طوری میباشد که میتوانند تازگی، گرم ماندن و طعم سیب‌زمینی های سرخ شده را حفظ کنند. امروزه این گونه خوراکی را با سس های زیادی سرو می‌کنند فست فودی ها سس را بر روی سیب زمینی ریخته هم چنین این جعبه ها از سرازیر شدن سس به بیرون جلوگیری می‌کنند. طراحی قسمت مخصوص سس ها در مدل های خلاقانه بر روی جعبه مانند یک منقسم عمل میکند. این سبک طراحی یک بسته بندی باعث می‌شود مشتریان بیشتری جذب کسب و کار شما بشوند و بین رقبایتان موفق تر و به نام تر باشید.

مدل های متفاوت چاپ دار

این جعبه به دلیل ساختار مقوایی و قابلیت تا شدن در شکل های مختلف هندسی با استفاده از برش لترپرس تولید میشود. اشکال معروف به مخروطی یا قیفی، مک دونالد، لاک باتم (ته قفلی)، پاکت مقوایی، بشقاب کرافتی و غیره که به راحتی با داشتن ارتفاع و عمق مناسب سیب زمینی ها به داخل آن ریخته می‌شوند.

جعبه سیب زمینی سرخ شده قیفی پاکتی

طراحی یک درب بر روی این جعبه میتواند به گرم ماندن و دور از گردو غبار بودن سیب زمینی  کمک کند. چاپ بر روی آنها اکثراً اُفست می‌باشد چونکه برای تولید این نوع جعبه های فست فودی، رنگهای زنده و گوناگون بسیار استفاده میشود هم چنین نام برند و لوگوی اختصاصی در بیشتر مواقع بر روی آنها طراحی و چاپ می شود، به دلیل استفاده از مقوای ایندربرد یا گلاسه در این نوع جعبه ، چاپ پذیری در آن بالا و راحت می‌باشد هم چنین طرح های چاپی به صورت واضح و ملموس جلوه نمایی میکنند. رنگ و طرح چاپی این جعبه ها در نوع عمومی یا اختصاصی متفاوت است می‌تواند راه راه رنگی، لوگو، طرح سه بعدی و غیره با خدمات پس از چاپ باشد، در این نوع جعبه ها طرح های چاپی عموماً بر روی یک سمت دیواره ی قرار می‌گیرند.

جعبه سیب زمینی سرخ شده مک دونالد

رستوران ها دستور پخت و ترکیبات خاص خودشان را دارند که اغلب می‌توان بر روی جعبه مقوایی، آن را درج کرد. این امر به مشتری این اجازه را میدهد تا بداند چه چیزی را میخورد و ساختارش چیست؟ آنها می‌توانند شعار خود را نیز بنویسند تا به این صورت در ذهن مشتری ماندگار شوند.

جعبه بلژیکی سیب زمینی سرخ شده !

سیب زمینی سرخ شده بلژیکی همراه با نام خود، اسم جعبه ی بسته بندی مخصوص خودش را نیز تغییر داده است زیرا در تهیه این خوراکی لذیذ و چیپسی مانند پاستا آلفردو از خامه، سس، قارچ و پنیر پیتزا استفاده شده است که این مواد اولیه دارای روغن اضافه تری می‌باشند، به همین دلیل جعبه طراحی شده برای بسته بندی و سرو شان از جنس ایندربرد با گرماژ بالا ۳۰۰ است چرا که با افزایش ضخامت و گرماژ این نوع مقوا می‌توان از پس دهی روغن مواد استفاده شده، جلوگیری کرد و توانایی تحمل وزن آن را بالا برد.

سینگل زیرپیتزایی؛ ایفلوت جعبه پیتزا بهداشتی

طراحی استند برای مدل جعبه قیفی سیب زمینی

هر چه جمعیت بیشتر باشد تقاضای مواد غذایی و انواع پخت آن بالاتر میرود، سیب زمینی یکی از این غذاهاست که در کلان شهرهایی مانند تهران، تبریز، اصفهان، کرج، مشهد و غیره بسیار طرفدار دارد. اکثر فست فود و رستورانها در این شهرهای بزرگ از ظروف مقوایی و یا جعبه ای استفاده می کنند اما در مدل هرمی یا همان قیفی یک ویژگی به تازگی برای راحتی مشتری طراحی کرده اند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت به این صورت که استند فلزی مانند یک فنر که درونش بسته بندی مقوایی مخروطی قرار می گیرد و دیگر نیازی نیست مصرف کننده آنرا در دستانش نگه دارد.

ابعاد جعبه و تاثیر آن بر قیمت

اندازه و ابعاد جعبه سیب‌زمینی متغیر است و یکی از عواملی ست که در قیمت گذاری و خرید بر روی جعبه ها و خوده سیب‌زمینی تاثیرگذار است. به این صورت که جعبه ی سیب‌زمینی کوچک حاوی مقدار کمتری سیب زمینی سرخ شده می باشد، قیمت آن ارزانتر است و هم چنین در اندازه هایی متوسط و بزرگ آن که به جعبه ی خانواده نیز معروف میباشد، قیمت به نسبت بالاتر می‌رود به این معنی که جعبه ی سیب‌زمینی می تواند به صورت یک المان قیمت گذاری برای فروش سیب‌زمینی سرخ کرده عمل کند.

ضخامت و جنس جعبه سیب‌زمینی سرخ شده

ضخامت جعبه های سیب زمینی سرخ شده به دلیل اینکه از نفوذ روغن به درون بافت مقوا جلوگیری کند و جعبه حالت ایستاده و مقاوم خود را از دست ندهد، اندازه گیری میشود. جعبه ی سیب‌زمینی ساختار مقوایی متفاوتی دارد:

  • ایندربرد
  • گلاسه
  • کرافت
  • مقوای بامبو

کارآمد ترین گونه آن ایندربرد یا دو رو سفید، به دلیل بهداشتی بودن و رنگ سفید آن در صنعت چاپ و بسته بندی مورد استفاده قرار میگیرد. مقوای ایندربرد ۲ رو سفید است و استحکام کافی نسبت به بقیه مقواها دارد. برای بهداشتی تر شدن این نوع بسته بندی روکش سلفون به لایه درونی روکش می شود تا مانع نفوذ آلودگی به درون جعبه و روغن به بیرون جعبه گردد. هم چنین نسبت به نوع گلاسه آن مقاومت بیشتری دارد و حالت ایستاده خود را کاملاً حفظ می کند، اندازه ی عمومی آن برای جعبه شدن   70*40* 80 میلی متر در گنجایش ۲۲۰ میلی‌لیتر می‌باشد. جعبه های سیب زمینی خانواده در ابعاد   mm 209*143*143 با میزان گرماژ ۳۵۰ در ظرفیت  ml220 تولید می شود. گلاسه مات یا براق گاهاً برای تولید جعبه های سیب‌زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد که گرماژ مناسب برای این کارآیی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میباشد.

از کرافت در جعبه سازی برای سیب زمینی اغلب استفاده نمی کنند مگر در نوع فلوت e مورد استفاده و تولید قرار گیرند. نوع کاغذ یا مقوای بامبو که به تازگی وارد بازار شده و از درخت بامبو ساخته شده است استحکام کافی را دارد اما به دلیل وارداتی بودن این نوع مقوا هزینه ی تولید آن به نسبت گرانتر از بقیه نوع مقواها تمام می‌شود.

سوالات پر تکرار

  1. قیمت قیف سیب زمینی از مدل جعبه ای آن ارزان تر می باشد؟

بله، در روند ساخت یک جعبه سیب‌زمینی سرخ شده متریال بیشتری به نسبت قیفی آن استفاده شده است.

۲. ساخت جعبه سیب زمینی سرخ کرده با مقوا بازیافتی امکان پذیر است؟

خیر، به دلیل بهداشت و تماس مستقیم مواد غذایی مانند سیب‌زمینی با سطح داخلی جعبه باید از مقوای بهداشتی دارای مهر سلامت بهداشت استفاده کرد. در صورتیکه می خواهید قیمت جعبه سیب زمینی سرخ شده برایتان ارزانتر شود می توانید یه ابعاد عمومی بدون چاپ یا چاپ ساده انتخاب کرده و به صورت عمده سفارش دهید.

۳. در رستوران و فست فود به جای جعبه از چه چیزی برای سرو سیب زمینی سرخ شده استفاده می شه ؟

در مواردی از سینی و بشقاب های ایندربردی یا کرافتی به صورت ظرف مقوایی یکبار مصرف برای سرو استفاده می کنند.

پایان

مصرف کننده هنگام خوردن سیب‌زمینی بارها نگاهش به جعبه می اُفتد و چاپ لوگو برند مختص شما مانند یک تبلیغ معرف کسب و کار و نام شما ست، خصوصاً اگر به صورت بیرون بر سفارش دهد این طراحی مانند یک آگهی تبلیغاتی برای محصول عمل میکند. تمامی مدل هایی که درباره ی آنها صحبت کردیم توسط کارخانه کارتن سازی تولید و چاپ می‌شود و تنوع در ساخت جعبه سیب زمینی سرخ شده در پی حضور انواع دستگاه های پیشرفته و طراحان ایده پرداز، رو به افزایش است.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *