کارتن رنگ نیم کیلویی تا گالن ۱۰کیلویی | بسته بندی مقاوم و مناسب حمل و نقل

کارتن بسته بندی رنگ ( نمونه کار )

کارتن رنگ نیم کیلویی تا گالن ۱۰ کیلویی و یا بیشتر را می توان برای جابجایی چند تایی قوطی و گالن ها در نظر گرفت، شاید برایتان سوال شود که چرا برای گالن های رنگ باید بسته بندی در نظر گرفت؟ بعضی از تولیدکنندگان جهت جلوگیری از هر گونه آسیبی ترجیح می دهند برای محصولاتشان بسته بندی محکم تهیه کنند. گالن و قوطی رنگ با اینکه بدنه ای از جنس فلز دارند اما هنگام ضربات فیزیکی قطعا آسیب دیده و امکان دارد محتویات رنگی داخل آنها هر جایی را آغشته به رنگ کند، هم چنین نباید فراموش کرد رنگ یک ماده ترکیب شده ی شیمیایی ست و اسیب پذیری هنگام تغییرات آب و هوایی یا نورمستقیم آفتاب در این باره امکان دارد.

رنگ ساختمانی و انواع رنگها

رنگ یکی از مسائلی که در دیزاین و طراحی سطحی یا کلی اماکن عمومی و خصوصی تاثیرگذار بوده و بعنوان پیشنهادی جذاب آن را می شناسند. انواع رنگها فقط به رنگ دیوارها یا فضاهای داخلی محدود نمی شود و شامل رنگ های روغنی، اکریلیک، بتونه، پرایمر رنگ، پتینه و غیره نیز می باشد. یکی از ابزار های کاربردی و مصالح ضروری در ساخت و ساز ها رنگ و انواع آن است، می توان جهت شناسایی، محافظت، نگهداری، جابجایی و فروش عمده از بسته بندی برای انی قوطی ها و گالن های رنگ استفاده کرد.

ویژگی های بسته بندی مناسب رنگ ساختمانی وغیر ساختمانی

قوطی رنگ و یا گالن رنگها از وزن نیم کیلویی به بالا برای بسته بندی و انتقال آن به هر مقصدی به صورت چندتایی پک می شوند، بنابر وزن، حجم، ابعاد و تعداد بسته بندی مورد نظر را تولید و در صورت تمایل چاپ می کنند. یک نمونه از بسته بندی های این محصولات به کارتن چند لایه اشاره دارد که از ساختاری مقاوم و ایمن در برابر هرگونه ضربه یا صدمه ای بهره مند است.

ویژگی این بسته بندی شامل موارد زیر است:

 1. ورق کارتن ۳ لایه، پنج لایه
 2. چاپ افست مستقیم یا لمینت شده، چاپ فلکسو
 3. لب چسب یا منگنه به صورت دوبل و تکی
 4. انتخاب مدل بسته بندی مستحکم مانند ( چهار درب آمریکایی )
 5. چیدمان لایه بندی بهمراه فلوت مناسب جهت ایجاد مقاومت هنگام بسته بندی
 6. استفاده از خدمات پس از چاپ جهت تمایز بین رقبا و جذب مشتری
 7. طراحی دستگیره برای حمل راحت

کارتن بسته بندی گالن رنگ

گالن و قوطی رنگها با وزن نسبتا بالا و مصارف گوناگونی که دارند به صورت چندتایی در کارتن قرار می گیرند، کارتن سه لایه تا پنج لایه توانایی تحمل تا ۱۸ کیلوگرم گالن رنگ را دارد حالا بستگی به نوع چیدمان دارد که ۴ تایی یا ۱۲ تایی چیده شود. هنگامیکه تعداد گالن یا قوطی رنگ افزایش می باید شما می توانید از گزینه ی منقسم برای نظم دهی و کاهش خسارات استفاده کنید.

منقسم کارتن چیست؟ انواع نگهدارنده جعبه بسته بندی را بشناسید

کارتن قوطی و گالن رنگ 02

کارتن چاپدار یا بدون چاپ

قوطی فلزی رنگ از آن دسته محصولاتی ست که کارتن بسته بندی با چاپ فلکسویی برای آن تولید می کنند زیرا تولیدکنندگان به طرح چاپی حاوی لوگو و نام برند به همراه ذکر کد رنگ اکتفا کرده و در مواردی نیز ترجیح می دهند از کارتن بدون چاپ استفاده کنند. اما برخی از تولیدکنندگان و یا کسب و کارهایی که انواع رنگ ها را صادر می کنند تقاضای کارتن صادراتی رنگ با طرح چاپی که لمینت شده است را دارند. بعنوان یک نمونه از این نوع بسته بندی برای شما کارتن رنگی را که به تازگی توسط کارتن ساز تولید شده و چاپدار می باشد از زوایای مختلفی عکس برداری کرده که آنرا در ابتدا مقاله مشاهده کردید.


مشخصات عکس بسته بندی کارتن رنگ

 • ۵ لایه
 • فلوت B و c
 • چاپ افست لمینت شده
 • سلفون براق ( خدمات پس از چاپ )
 • مدل چهار درب آمریکایی
 • نحوه اتصال لب چسب

سوالات متداول

هر کارتن رنگ چه تعداد گالن داخل آن جا می گیرد؟

بستگی به سایز محصول شما و وزن آن در تعدادی که مشخص کرده اید، دارد. عموماً قوطی رنگها را ۴ تایی، ۶ تایی و ۱۲ تایی بسته بندی می کنند.

به نظر شما مدل کارتن سبدی برای گالن رنگ خوب می شه؟

برای مسافت کوتاه و وزن سبک با ابعادی متوسط و کوچک قوطی رنگ ها، گزینه ی خوبی ست.

کاور دور پیچ برای پک سه تایی رنگ نیم کیلویی از چه جنسی است؟

معمولاً برای کاور از مقوای یک رو سفید ( پشت طوسی ) استفاده می کنند.

کلام پایانی

کاربرد جعبه و کارتن در صنعت رنگ و ساختمان روز به روز در حال افزایش است و ما سعی کردیم در این مقاله اطلاعات لازم جهت بسته بندی انواع رنگهای پلاستیکی، رنگ روغنی، رنگ ساختمانی و غیرساختمانی را در اختیار شما قرار دهیم تا پس از مطالعه بتوانید راحت تر در رابطه با جعبه و کارتن مورد نظر خود جهت تولید در کارخانه کارتن سازی تصمیم گیری کنید. برای مشاوره و گرفتن اطلاعات بیشتر با مشاورین فروش ما در کارتن ساز تماس برقرار نمایید.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *