جعبه مقوایی میخ و کارتن مادر ( بسته بندی چندتایی و فله ای )

جعبه میخ 01

جعبه مقوایی میخ بسته بندی مناسب برای انواع میخ تی، نواری، میخ فولادی و غیره میباشد. که در گرماژ و مقاومت متفاوت با مدل های معمولی و چاپدار به منظور پک کردن میخ تولید میشود.

میخ های از جنس فولاد رایج ترین نوع برای مصارف عموم  و تخصصی می باشد، برای تثبیت و اتصال از آنها استفاده می کنند. به طور کلی ابعاد میخ های تولید شده از یک سانت ( میخ نامرئی ) تا ۱۰ سانت میباشد، با تغییر سایز وزن آنها نیز کم و زیاد می شود و این تغییرات باعث میشود تا نوع بسته بندی و مدل آن نیز متناسب با آنها تولید شود.

این ابزار مصرفی که در نجاری ( صنایع چوب ) ، کارهای ساختمانی و مصارف خانگی ( دیوار کوب ، تابلو و غیره ) به صورت چندتایی و فله بسته بندی و به فروش می رسد در هر صورت نیازمند بسته بندی مقاوم می باشد.

بسته بندی میخ فولادی و غیر فولادی از سایز کوچک که جعبه نام دارد تا سایز های بزرگتر بعنوان کارتن فله و کارتن مادر تولید و چاپ می شود.

جعبه مقوایی میخ ( کیبوردی )

مدل کیبوردی بسته بندی میخ از جنس مقوای پشت طوسی و کرافت می باشد که به صورت تک لایه در گرماژ بالا به شکل جعبه ای که درب آن متصل به بدنه است و توسط یک لبه ی اضافی و اغلب دو گوشواره داخل بدنه چفت می شود، برش خورده و تولید می گردد. این بسته بندی به دلیل تک لایه بودن و جنس مقوا، کاربردی برای میخ های سایز کوچک با وزن سبک است.

چاپ بر روی این سبک از بسته بندی فلکسو و افست تک رنگ تا چند رنگ با طرح چاپی تصویر میخ، نام برند، تعداد موجود درون جعبه و مشخصات میخ میباشد.

بسته بندی کشویی میخ

دو جز مجزا مقوایی که مانند جعبه کبریت، جعبه سوزن منگنه و پونز قسمت داخلی بدون چاپ و درون دیگری قرار می گیرد. جز خارجی دارای چاپ میباشد و فاقد دیواره ی عرضی است، این بست بندی برای میخ های کوچک و تعداد کم مورد استفاده قرار می گیرد.

جعبه درب دارویی ته قفلی و دو درب دارویی نیز برای این محصول فلزی تولید می شود اما به دلیل آنکه میخ دارای وزنی سنگین به نسبت مقوا تک لا میباشد مدل دو درب دارویی احتمال باز شدن حین جابجایی و خالی شدن محتویات را دارد که در نوع درب دارویی ته قفلی به دلیل چفت بودن قسمت انتهایی جعبه این احتمال کاهش می یابد.

کارتن مادر و فله ای میخ

اگر دقت کرده باشید تولیدکنندگان میخ بعنوان مثال شرکت میخ سازی یزد برای بسته بندی میخ از جعبه های سه لایه کرافت سفید در مدل کیبوردی استفاده می کند که به صورت دوازده تایی داخل کارتن مادر پنج لایه کرافت قهوه ای بر روی هم قرار می گیرند. لایه بندی در این نوع بسته بندی سبب ایجاد استحکام حین حمل و نقل می گردد.

کارتن فله ای بسته بندی میخ، سه تا هفت لایه می باشد. میخ فولادی، میخ شانه ای بزرگ و امثال این ها که دارای ابعاد بزرگ و وزن سنگینی هستند درون این کارتن های لایه دار به صورت کیلویی قرار می گیرند. این سبک بسته بندی در مدل چهار درب آمریکایی بدون چاپ یا با طرح چاپی ساده فلکسویی تولید و چاپ می گردد. در مواردی دیده شده که کارتن های لمینتی ۳ تا ۵ لایه مدل کیبوردی نیز برای بسته بندی جعبه های بسته بندی کوچکتر یا فله ای تولید شده اند.

میخ پرچ و پیچ و مهره نیز که یک نوع ابزار جانبی برای اتصالات می باشند سبک بسته بندی همانند مواردی که برایتان گفتیم دارند. تمامی بسته بندی ها بنابر رعایت یک سلسله مراتب جهت حفظ ایمنی هنگام حمل و نقل و تولید، مقاومت سنجی میشوند. پس با اطمینان خاطر برای سفارش بسته بندی خود به کارخانه کارتن سازی مراجعه کنید.

سوالات کاربران گرامی

برای پک میخ فولادی ۸ سانتی متری تا وزن ۱۰۰ گرم چه جعبه ای مناسبه ؟

به دلیل سایز بزرگ این نوع میخ بهتر است از بسته بندی مدل درب دارویی ته قفلی تک لایه تا ۳ لا استفاده کنید.

کارتن مادر جعبه های بسته بندی میخ یک سانتی تک لایه هم تولید می کنید؟

اگر تعداد جعبه های کوچک بسته بندی در نظر گرفته شده کم و وزن آنها سبک باشد می توان برای کارتن مادر از مقوای پشت طوسی با گرماژ بالا استفاده کرد.

میخ ۱۰ سانتی فولادی تا وزن ده کیلوگرم در هر بسته بندی، کارتن فله ای چند لایه لازم دارد؟

کارتن پنج لایه مناسب برای بسته بندی این محصول است.

صحبت نهایی

جعبه مقوایی و کارتن سایز بزرگ بسته بندی میخ یک عامل تاثیرگذار و کارآمد در فروش، حمل و نقل و جابجایی می باشد که مورد توجه تولید کنندگان انواع میخ قرار گرفته، طراحان و مشاورین در حوزه ی چاپ و بسته بندی روزانه ایده های نوین و کاربردی تر برای تولید انواع شیوه ی بسته بندی میخ و محصولاتی از این قبیل را ارائه می دهند که مورد استقبال عموم و تولیدکنندگان قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت انتخاب بسته بندی مناسب میتوانید با کارشناسان فروش و مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *