جعبه بسته بندی جوراب و انواع اتیکت مقوایی

جعبه بسته بندی جوراب

جعبه بسته بندی جوراب تنها برای محافظت از جوراب و بافت نخی آن استفاده نمی شود، بلکه یک عامل تاثیر گذار برای فروش و منعکس کردن ویژگی ها و کیفیت کالا به مصرف کنندگان نیز می باشد، اولین برخورد یک خریدار با محصول شما، بسته بندی در نظر گرفته برای محصولتان است، بسته بندی یک راه موثر در شناخته شدن نام و برند تجاری شماست.

بنابراین برای کسب سود و یک فروش خوب، پر رونق و بادوام در بازار به سراغ طراحی بسته بندی مناسب برای جلب نظر خریداران و افراد بیشتر بروید، تنوع در بسته بندی جوراب بسیار میباشد و هرکدام به شکلی بسته بندی می شوند که متناسب با مشخصات خودشان و نام برند تولیدکننده است.

در این مطلب بسته بندی جوراب را از تمام جوانب برایتان شرح داده ایم این اطمینان را به شما میدهیم بعد از مطالعه، شناخت بهتری به نسبت بسته بندی جوراب تجربه خواهید کرد. دسته بندی جوراب بر اساس اندازه، جنس و طرح آن می باشد، انواع آنها جوراب مردانه، زنانه  و بچه گانه در مدل های جوراب کالج، ساق کوتاه، ساق دار، جوراب ساق بالای ران و غیره تولید می‌شوند که هرکدام بسته بندی مختص خودشان را دارند.

مدل جعبه بسته بندی جوراب

تولیدکنندگان برای تفکیک و تشخیص محصولات خود به سراغ راه آسان بسته بندی می روند، یک بسته بندی با شکل ظاهری و طرح چاپی گوناگون بیانگر تمام مشخصات خود قبل از بازگشایی میباشد، جوراب مردانه دارای ساختار بسته بندی مقوایی ساده و بزرگتر به نسبت زنانه و بچه گانه آن است در بسته بندی جوراب بچه گانه از طرح های چاپی شاد و کودکانه استفاده می کنند.

جعبه جوراب از جنس مقوای پشت طوسی یک سمت سفید برای چاپ زدن و سمت داخلی آن به رنگ طوسی که یکی از مرسوم ترین جعبه ها از گذشته تا به امروز برای بسته بندی جوراب بوده است مدل جعبه ای زیره رویه که برای پک کردن ۱۲ تایی جوراب از آن استفاده میکنند و تا فروش آخرین عدد جوراب در یک مغازه پوشاک باقی می ماند زیرا گرماژ و ضخامت مناسبی از خود طی مصرف نشان می دهد.

مدل جعبه کیبوردی، کشویی  و هاردباکس از دیگر مدلهای بسته بندی جوراب میباشد که هر کدام ویژگی ها و روند تولید متفاوتی دارند، جعبه مقوایی کیبوردی که درب آن متصل به بدنه می باشد و توسط یک لبه ی مقوایی به قسمت دیواره ی طولی جعبه قفل میشود نمونه ی آن را می توانید در تصاویر مشاهده کنید.

بسته بندی جوراب 02

جعبه کشویی جوراب مانند جعبه کبریت دارای دو جز مقوایی که بر روی قسمت بیرونی آن چاپ طرح درخواستی یا عمومی انجام می شود. جعبه هاردباکس از مقوای کرجی در قسمت داخلی و لایه میانی ساخته شده است که استحکام و مقاومت این سبک بسته بندی  را این مقوا اجرا می کند، لایه ی بیرونی و داخلی در ساخت جعبه هاردباکس مقوای گرماژ پایین و منعطف می‌باشد که مانند پوستر به صورت دستی و با نیروی انسانی بر روی مقوای سخت میانی لمینت می شود یا چسبانده می شود. جعبه دو درب دارویی سایز کوچک برای بسته بندی جوراب زنانه شیشه ای با چاپ اُفست یکی از قدیمی ترین بسته بندی جوراب میباشد که هنوز هم جزو بسته بندی های کاربردی ست.

کارتن بسته بندی پوشاک در مدل های کاربردی و به روز

طرح چاپی جعبه جوراب

چاپ در روند تولید یک جعبه جوراب به صورت افست و فلکسو انجام میگیرد اما بطورکلی در بسته بندی پوشاک ترجیح تولیدکنندگان چاپ افست (لمینتی) است زیرا این سبک بسته بندی نیازمند رعایت ظرافت در تصویر چاپی و نوشتار بر روی جعبه میباشد تا بتواند تصویر جوراب، نام برند و لوگو به همراه مشخصات (سایز، جنسیت، رنگ و غیره) به وضوح نمایش دهد. جعبه جوراب مستطیلی از جنس کرافت معمولاً چاپ سیاه یا مشکی فلکسویی بر روی آن انجام میدهند به دلیل اینکه مقوای کرافت این روزها بیشتر کاربرد دارد چاپ فلکسو در این نوع مقوا مرسوم است.

چند نمونه بسته بندی جوراب

جوراب ساده مچی: یک اتیکت یا کاور مقوایی در قسمت کاف جوراب پرچ یا توسط یک کوک نخی قرار می گیرد تا جوراب را به طور صاف و با نظم در چیدمان نگه دارد هم چنین بر روی این اتیکت ها یک گیره آویز پلاستیکی جهت آویزان کردن آنها در رگال فروشگاه طراحی می کنند.

جوراب شلواری: برای بسته بندی جوراب شلواری ابتدا یک مقوای پشت طوسی مستطیلی بعنوان بسته بندی داخلی در نظر میگیرند تا جوراب را به دور آن بپیچند سپس درون بسته بندی ثانویه مدل پنجره ای از جنس مقوا یا پلاستیک قرار میدهند تا مصرف کننده قبل از خرید بتواند رنگ و طرح جوراب را ببیند.

جوراب کالج: درون این جوراب ها یک مقوا کرافت یا پشت طوسی قرار میدهند، برای اینکه تاخوردگی ایجاد نشود. بسته بندی

جوراب ابریشمی و پشمی: جعبه کرافتی مناسب ترین راه بسته بندی این سبک جورابها می باشد زیرا نمیتوان به آنها لیبل چسبی، پرچ و کوک نخی اضافه کرد چون بافت حساسی دارند که به اصطلاح با انجام اینکارها نخ کش می شوند.

جوراب مردانه: یک کاور مقوایی از جنس ایندربرد یا کرافت که به دور آن پیچیده است تا حالا منظمی برای فروش و ارائه به مشتری به خود بگیرد.

لیبل یا برچسب چاپی: این لیبل های چاپی دارای تمامی اطلاعاتی هستند که یک خریدار به آن برای انتخاب و خرید یک جوراب احتیاج دارد این برچسب های کاغذی یک سمت چاپ و سمت دیگر آغشته به چسب میباشد که به جوراب میچسبد و مانند یک کاور قسمتی از جوراب را پوشش می دهد.

جعبه صادراتی جوراب + کارتن مادر

جعبه مقوایی مناسب برای پک کردن جورابها دارای اشکال و سبک های مختلفی میباشد که طرح های چاپی متنوعی بر روی آنها اجرا شده است این بسته بندی بعنوان جعبه صادراتی برای تاجرین جوراب در جهت برجسته کردن نام برند تاثیر گذار است، استفاده از متریال باکیفیت و چاپ ملموس و رنگی یکی از این عوامل موثر است. کارتن مادر برای ارسال و جابجایی هنگام بارگیری و حمل و نقل به منظور قرار دادن جعبه های مقوایی کوچک داخل آن، استفاده میشود تا در طی مسیر محصول و کالا آسیبی نبیند.

بسته بندی پلاستیکی جوراب یا جعبه مقوایی؟

درسته که بسته بندی پلاستیکی ارزانتر و شفاف تر است (جهت دیدن محصول) و در انبارداری و بارگیری فضای کمتری را اشغال میکند اما مقاومت و زیبایی در اصالت یک کارتن یا جعبه مقوایی بسته بندی را ندارد. شما می توانید به راحتی با استفاده از جعبه پنجره ای طلق دار از جنس مقوایی پشت طوسی و مقرون به صرفه آن جایگزین مناسبی برای نوع پلاستیکی آن داشته باشید، زیرا پلاستیک دارای متریالی ناسازگار با محیط زیست و مخرب برای محیط زندگی انسان است و اینکه ویژگی آراستگی و شکیل بودن بسته بندی مقوایی را ندارد، طرح چاپی در نوع پلاستیکی به قشنگی چاپ بر روی مقوا نیست.

سوالات شما

اتیکت جورابی کرافت حداقل تیراژ چند تایی چاپ می کنید؟

تیراژ برای تولید هر محصول مقوایی از ۱۰۰۰ عدد شروع میشود.

برای اینکه از لیبل چسبی استفاده نکنم چه پیشنهادی برای تو جعبه چیدن دارید که بهم نریزن؟

شما میتوانید از منقسم یا نگهدارنده مقوایی درون جعبه سفارش دهید تا جوراب ها به صورت تکی داخل آن بدون هیچ تکان خوردنی قرار دهید.

جعبه پنجره ای بدون طلق درابعاد ۳*۱۰*۱۰ سانتی متر مقوای کرافت چند روز زمان میبره تولید شه؟

در صورت چاپدار بودن جعبه درخواستی شما ۱۵ روز کاری درغیر این صورت حدوداً یک هفته بدون چاپ آن زمان لازم دارد.

سخن آخر

بسته بندی جوراب به دو صورت عمومی و اختصاصی صورت می گیرد در کنار تولید انواع اقسام جعبه جوراب مقوایی، مدل سفارشی آن نیز پر فروش می باشد جعبه های هاردباکس به دلیل مقاوم بودن در ضربات برای استفاده های مکرر در فروشگاه پوشاک و لباس انتخاب مناسبی ست، تمامی مدل هایی که به شما معرفی کردیم در کارخانه کارتن سازی تولید و چاپ می گردد شما میتوانید با کارشناسان فروش و مشاورین ما تماس حاصل کنید و با مدل و سبک بسته بندی بیشتری همراه با قیمت آشنا شوید، این افتخار ماست که بتوانیم در راستای پیشرفت و رونق کسب و کارتان هم گام با شما باشیم.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *