کارتن بسته بندی فیلتر روغن موتور مکانیکی-صنعتی

کارتن بسته بندی فیلتر روغن موتور

کارتن بسته بندی فیلتر روغن موتور یکی از آن دسته، بسته بندی هایی ست که بیشتر از طرح چاپی روی جعبه به استحکام و سطح ایجاد ایمنی برای کالای درونش توجه می کنند. فلیتر روغن قطعه ای ست که سالانه خودرو سازان، کارخانه های دارای دستگاه صنعتی و تعمیرکاران از آن بسیار استفاده می کنند. تنها علت تمایز این فلیتر های روغن موتور در نوع بسته بندی و سالم ماندن قطعات هنگام تولید، حمل و نصب می باشد.

چرا یک قطعه ی صنعتی و مکانیکی مانند فیلتر روغن موتور نیاز به بسته بندی دارد؟ هر کدام از قطعات مکانیکی تولید شده دارای قطعات کوچکتر حساس می باشند که نیاز به بسته بندی مقاوم برای جابجایی پس از تولید دارند در رابطه با نوع فیلتر روغن نیز همینطور است قبل از اینکه به چگونگی و مدل های مختلف بسته بندی فیلتر روغن بپردازیم کمی از قطعات و اهمیت آن به شما خواهیم گفت.

محفظه ی فیلتر روغن استاندارد یک قوطی فلزی ست که برای نگه داشتن آن بر روی سطح موتور یک واشر بر روی آن قرار دارد، قسمتی به نام مدیا (کاغذ مخصوص صافی فیلتر) که عموماً از جنس کاغذ است مسئولیت به دام انداختن آلاینده ها را برعهده دارد. فیلتر روغن یک قطعه ضروری برای ماشین میباشد زیرا تمامی آلودگی وارد شده به موتور را جمع آوری و حذف می‌کند همچنین مانع از مسدود شدن قسمت های مهم متحرک موتور میشود به همین دلیل به تولید و رفع نیاز آن در صنعت خودرو سازی و قطعات صنعتی توجه ویژه ای شده است که در پی آن بسته بندی مقوایی چند لایه مقاوم، نقش محافظت و تضمین ایمنی این قطعه را تا زمان مصرف از خود نشان می دهد.

تفات میان کارتن بسته بندی فیلتر روغن ماشین مکانیکی و صنعتی

برای ماشین های مکانیکی مانند خودروها فیلتر های روغن موتور در سایزهای کوچک با وزن کمتری تولید میشوند از آنجا که مدیا از جنس کاغذ می باشد وزن زیادی ندارد پس نیاز به بسته بندی آن در مدل‌های مقوایی برطرف خواهد شد. جعبه مقوایی درب دارویی ته قفلی یکی از مدلهای پر مصرف برای بسته بندی این کالای صنعتی می‌باشد همچنین با پیشرفت دستگاه های موجود در کارخانه کارتن سازی و ایده پردازی طراحان مجرب از مدل های دسته دار، کیبوردی، جعبه طلق دار نیز تولید و بعنوان جعبه فیلتر روغن موتور استفاده می کنند.

کارتن بسته بندی روغن موتور | چاپدار لمینتی یا فلکسویی

سیستم یا دستگاه های صنعتی مانند دیزل ژنراتور برق که مورد استفاده برای تولید برق در کارخانجات، مزارع کشاورزی، بیمارستانها و حتی تامین برق یک شهرک قرار می گیرند به طبع دارای موتور می‌باشند که نیاز به فیلتر روغن نیز دارند اما به دلیل سنگین بودن این ماشینها فیلتر مصرفی نیز دارای حجم بیشتری به نسبت نوع مکانیکی و خودرویی میباشد هم چنین از نظر ابعاد بزرگتر است که برای بسته بندی از کارتن های ۳ تا ۷ لایه مقوایی در مدل چهار درب آمریکایی و درب دارویی ته قفلی برای آن در نظر گرفته می شود.

چاپ فلکسو، لمینتی و برچسب لیبل در کارتن فیلتر روغن

برای چاپ و شناساندن برند تولید کننده قطعات صنعتی به بازار از چاپ و گاهاً لیبل استفاده می‌کنند، چاپ در جعبه بسته بندی بیشتر به صورت افست و پردازش رنگ بیش از ۴ رنگ اصلی است اما در کارتن اینطورر نیست. برای چاپ، شرکت جعبه سازی چندین راه جلوی شما می گذارد تا بنابر هدف بازار و بودجه مصرفی خود تصمیم بگیرید که کدام مناسب تر می باشد.

منظور از هدف بازار داخلی یا صادراتی بودن محصول شماست، برای عرضه به بازار داخلی بیشتر از چاپ فلکسو و به صورت طرح پترنی لوگو و نام برند در سر تا سر بسته بندی استفاده میکنند یا به جعبه بدون چاپ که فقط یک لیبل حاوی اطلاعات محصول و نام برند و لوگوی شرکت بر روی آن چسبانده شود، بسنده می‌کنند. در رابطه با نوع صادراتی باید گفت که همیشه شیک ترین بسته بندی ها حتی در مورد این قطعات ماشینی برای صادرات در نظر گرفته میشود چاپ در کارتن و جعبه های مقوایی بسته بندی فیلتر روغن صادراتی به صورت لمینتی و متنوع می‌باشد.

کارتن بسته بندی فیلتر روغن موتور 02

جنس جعبه و کارتن بسته بندی انواع فیلتر روغن موتور

جنس مقوا در بسته بندی فیلتر روغن موتور به مدل طراحی شده جعبه یا کارتنی بودن آن بستگی دارد، بعنوان مثال برای فیلتر روغن موتور ماشین پراید که وزن ۲۰۰ گرم و ابعادی به قطر ۷ سانتی متر و عرض ۶ دارد جعبه ای از جنس مقوا ایندربرد یا پشت طوسی در نظر میگیرند و برای قطعاتی تا وزن یک کیلوگرم کارتن سه لایه نیز مناسب میباشد. برای فیلتر روغن موتور دیزل که وزنی حدود ۴۱/۴ کیلوگرم دارد کارتن ۵ لایه و ۷ لایه از جنس کرافت خام یا سفید بیشترین کاربرد را در بسته بندی دارد.

سوالات شما

برای فیلتر روغن موتور تندر ۹۰ جعبه به چه اندازه ای مناسبه؟

جعبه برای فیلتر روغن تندر ۹۰ (ال ۹۰) در ابعاد ۹*۷ و ارتفاع ۵ مناسب برای بسته بندی می‌باشد.

آیا منقسم هم برای جعبه فیلتر روغن ماشین تولید می‌کنید؟

در صورت سفارش بله امکان تولید آن وجود دارد.

برای نوع صادراتی روکش مات انجام میدید؟

بله روکش سلفون براق یا مات جزء خدمات پس از چاپ می‌باشند که بر روی بسته بندی مد نظر شما انجام میگیرد.

حرف آخر

از تولید تا تبلیغ و مصرف فیلتر روغن موتور، حفظ ایمنی این قطعه مکانیکی طی مسیر مسئله ای ست که نوع بسته بندی و چاپ، آن را پوشش می‌دهد. ضخامت ورق کارتن و مقاومت بسته بندی امنیت و جلوگیری از آسیب های احتمالی را به حداقل می رساند و طرح چاپی معرف کسب و کار شما در هر کجا میباشد پس باید در انتخاب بسته بندی و چاپ متناسب با محصول خود دقت لازم را داشته باشید و هر کجا که نیازمند راهنمایی و محاسبه ی قیمت بر حسب بودجه خود بودید، میتوانید با کارخانه کارتن سازی و کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید تا مشاوره لازمه برای رونق تجارت و فروش خود را دریافت کنید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

2 دیدگاه برای “کارتن بسته بندی فیلتر روغن موتور مکانیکی-صنعتی

    • الهه خدایار گفته:

      ابتدا باید وزن فیلتر روغن موتور را بگویید تا بر حسب آن متریال استفاده شده برای مقوا ی کارتن را تخمین زده و سپس مجددا درباره ی چاپدار یا بدون چاپ بودن بسته بندی محصول به ما نظرات خود را بگویید، در مبحث کلی پیشنهاد ما به شما برای ارزانتر تمام شدن قیمت نهایی استفاده از کاغذ کرافت و چاپ فلکسو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *