کارتن فریت بار (کارتن حمل و نقل بار و کالا)

کارتن فریت بار

کارتن فریت بار برای ارسال محصولات مختلف استفاده می شوند. در ابتدا باید بدانیم کلمه فریت به چه معناست، فریت به معنای حمل ونقل است و کارتن فریت بار برای جابجایی محصولاتی که با وسایلی مانند هواپیما، کشتی و قطار جابجا می شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع و جنس کارتن فریت

کارتن فریت بار از ورق ۵ لایه و ضد رطوبت تولید می شود دلیل اینکه در تولید این کارتن ورق ۵ لایه بکار می رود این است که کارتن های فریت باید مسافت زیادی محصول را درون خود نگه دارند و به همین سبب مقاومت واستحکام آنها بسیار حائز اهمیت است. همچنین در طول مسیر حمل و نقل چندین ردیف کارتن روی هم چیده می شوند و کارتن فریت باید تحمل این وزن را داشته باشد و بر اثر چیدن کارتن ها روی هم له نشود.

گاهی هم محصولات  درون کارتن فریت مواد غذایی، صیفی جات و یا میوه هستند که باید درون سردخانه نگهداری شوند تا فاسد و خراب نشوند بنابراین کارتن فریت تولید شده برای این محصولات باید از لایه های ضد رطوبت تولید شود بطوریکه با ماندن در سردخانه نم و رطوبت از این لایه ها عبور نکرده و محصول را دچار آسیب نکند.

بیشتر بدانید: بسته بندی ویژه صادرات به عراق

ضربه های احتمالی هنگام حمل ونقل نیز سبب له شدن و خراب شدن کارتن می شوند که کارتن فریت به دلیل ۵ لایه بودن واستحکام بالا و کیفیت خوبش میتواند در برابر این ضربه ها مقاومت نموده و از محصول محافظت کند.

اگر کارتن های فریت از ورق سه لایه و با کیفیت پایین تولید شوند در مسیر حمل ونقل به سرعت دچار آسیب و له شدگی می شوند و محصول درون این جعبه ها نیز آسیب می بیند و ضرر جبران ناپذیری را به همراه دارد چه بسا که با انتخاب یک کارتن بی کیفیت تمام محصول در حین حمل ونقل از بین برود و ضرر هنگفتی به صاحب محصول وارد شود.

بیشتر بدانید: بسته بندی های کارتنی صادراتی میوه

به دلیل اینکه قیمت کارتن ۵ لایه و با کیفیت نسبت به کارتن های دیگر بالاتر است گاهی تجار و تولید کنندگان محصولات برای پرداخت هزینه ی کمتر خواهان کارتن پنج لایه و یا سه لایه با کیفیت پایین هستند و نمیدانند که با این کار ممکن است ضرری چندین برابر از هزینه ی خرید کارتن مناسب متحمل شوند، زیرا کارتن بی کیفیت تحمل ضربه های احتمالی را ندارد و در سردخانه نیز رطوبت و نم آنها را خراب می کند. ولی با پرداخت هزینه ی بیشتر و تهیه کارتن فریت مناسب می توانند با خیال راحت محصولات خود را بسته بندی کنند و بدون هیچ آسیبی به دست مشتری برسانید.

چاپ کارتن فریت

کارتن فریت بار معمولا فلکسویی است. چاپ فلکسویی چاپی است که بطور مستقیم بر روی کارتن انجام می شود، بدلیل اینکه کارتن های فریت ابعاد بزرگی دارند انجام چاپ فلسکویی بر روی آنها راحتتر است و هزینه ی نسبتا مناسبی دارد. در چاپ فلکسویی از یک یا دورنگ استفاده می شود و برند و لوگوی مورد نظر بر روی جعبه ها چاپ می شود.

بیشتر بدانید: جعبه بسته بندی بدون چاپ

ابعاد و اندازه کارتن فریت

کارتن های فریت بار در ابعادی که مشتری سفارش بدهد تولید می شوند ولی معمولا این کارتن ها ابعاد بزرگی دارند و به صورت چهار درب یا همان کارتن مادر تولید می شوند تا بتوان چندین محصول با ابعاد کوچکتر را درون آنها قرار داد. تجار و تولیدکنندگان ابعاد محصولشان را که شامل طول، عرض و ارتفاع می باشد، بدست آورده و آن را به شرکت های کارتن سازی می دهند تا کارتن مناسب با محصولشان تولید کنند.

قیمت کارتن های فریت

قیمت کارتن فریت بار بر اساس ابعاد محصول که شامل ( طول، عرض وارتفاع) می باشد محاسبه می شود، البته چندلایه بودن کارتن، جنس ونوع ورق کارتن، چاپ روی آن و تیراژ سفارش شده نیز در تعیین و محاسبه قیمت تاثیر دارند. باید بدانیم که هر چقدر تیراژی که سفارش می دهیم بالاتر باشد قیمت کارتن کمتر می شود پس برای تجار و تولیدکنندگان به صرفه تر است که کارتن در تیراژ بالا سفارش دهند تا قیمت نهایی کارتن برایشان مقرون به صرفه تر باشد.

سوالات متداول

کارتن های فریت fhv در چه مواردی استفاده می شوند؟

کارتن های فریت برای حمل ونقل و جابجایی محصولات توسط هواپیما، کشتی و قطار استفاده می شوند.

بهتر است کارتن های فریت از چه جنس و نوع باشند؟

کارتن های فریت معمولا از جنس ورق ۵ لایه و ضد رطوبت هستند تا در طول مسیر حمل ونقل دچار اسیب و له شدگی نشوند.

قیمت کارتن های فریت چگونه محاسبه می شود؟

قیمت این کارتن ها بنابر ابعاد محصول، چند لایه بودن کارتن، کیفیت ورق کارتن و تیراژ سفارش شده محاسبه می شوند.

درباره کارتن ساز

کارتن های فریت بار باید به طور مناسب و با کیفیت بالا تولید شوند یکی از شرکت هایی که توانایی انجام تولید این کار را دارد و سالها توانسته در زمینه ی تولید انواع کارتن های فریت موفق باشد شرکت کارتن ساز است. شما میتوانید جهت مشاوره و ثبت سفارش جهت تولید کارتن های فریت موردنظرتان با مشاورین فروش این شرکت تماس حاصل نمایید تا با مشورت و نظر شما بهترین نوع کارتن فریت مناسب با محصولتان تولید گردد.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *