بسته بندی ویژه صادرات به عراق

بسته بندی ویژه صادرات به عراق

بسته بندی ویژه صادرات به عراق میبایست از نظر کیفی مناسب و از نظر ظاهر، زیبا باشد چرا که اولین چیزی که با آن روبرو هستیم، بسته بندی محصولات است.

صادرات انواع بسته بندی کالاها به عراق

عراق یکی از کشورهایی است که به دلیل مشکلات اقتصادی اکثر کالاهای مورد نیازش را از کشورهای دیگر تهیه می کند و صادرات به این کشور بسیار زیاد می باشد. و چون یکی از همسایگان نزدیک ما نیز است موضوع صادرات کالا به آن بسیار چشمگیر می باشد. در این مقاله در مورد کیفیت بسته بندی کالاهای مختلف و صادرات آنها به کشور عراق توضیحات مختصری می دهیم.

بیشتر بدانید: کارتن سازی و رمز موفقیت در صادرات

همه روزه کالاهای بسیاری به کشور عراق صادرمی شود. تنها نفت است که به این کشور صادر نمی شود زیرا عراق کشوریست که از منابع نفتی بسیاری برخورداراست. محصولات کشاورزی مثل میوه و سبزیجات از مهمترین و بیشترین محصولات صادراتی به کشورعراق می باشند که درآن کشور از استقبال خوبی برخوردار هستند.

بسته بندی ویژه صادرات به عراق

علاوه بر سبزیجات و صیفی جات کالاهای صنعتی، پزشکی، پلاستیکی و مواد فلزی وآهنی نیز به عراق صادر می شوند.ولی در سالهای اخیر بیشترین سود دریافتی تجار از صادرات محصولات کشاورزی مثل سبزیجات وصیفی جات بوده است.

مزایای صادرات کالاها به عراق

داشتن رابطه ی خوب کشورمان با کشورعراق به تجار ایرانی فرصت می دهد تا بتوانند با صادرات محصولات به کشورعراق سود قابل توجهی بدست بیاورند.

کشور عراق یکی از همسایه هایی است که مرزی زمینی طولانی را با کشور ما دارد و این مرز در ایجاد رابطه های اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و همین امر باعث تعامل بیشتر کشورمان با کشور عراق در زمینه ی صادرات محصولات می شود و سود دهی زیادی را نیز به همراه دارد.

تجار ایرانی کالاهای خود را با دلار در کشور عراق به فروش می رسانند وبا توجه به بالا بودن نرخ دلار در کشورمان، فروش محصولات برای تجار سود خوبی به دارد.

تاثیر بسته بندی کالاها در صادرات به عراق

برای فروش محصولات اولین موردی که به چشم می آید بسته بندی آنهاست و در مورد کالاهای صادراتی این امر دوچندان می شود. مشتریان به اولین چیزی که در نگاه اول توجه می کنند نوع بسته بندی کالاهاست.

 در صادرات جنس، طرح و رنگ بسته بندی ها بسیار مهم است زیرا یک بسته بندی زیبا می تواند نظر مشتری را جذب کرده و تا مدتها در بازار خارجی حرف اول را بزند، از این رو استفاده از بهترین نوع بسته بندی مهم می باشد. استفاده از طلاکوبی، نقره کوبی، چاپ طلایی، سلفون و لمینت همه و همه در جذابیت بسته بندی های صادراتی نقش دارند.

بسته بندی ویژه صادرات به عراق

به این نکته باید توجه داشت که عراقی ها به دنبال کالاهای با کیفیت همراه بسته بندی هایی با رنگ های شاد و متنوع هستند، بنابراین در طراحی بسته بندی های صادراتی به عراق تنوع رنگ اهمیت بسزایی دارد.

چه مشکلاتی برای صادرات به عراق وجود دارد؟

با توجه به اینکه عراق همسایه ی نزدیک ما است و با این کشور مرز زمینی داریم واین موضوع کار صادرات راحتتر کرده است ولی در عین حال احتیاط در صادرات کالاها نیز باید لحاظ شود زیرا هر شهر این کشور با توجه به نظر استاندار آن و با توجه به قوم و مذهب مردم آن شهر قوانین و مقرات وضع می کند که گاهی ممکن است در بعضی شهرها این قوانین مغایر با کشور ما باشد و در نتیجه کار صادرات را سخت کند بنابراین قبل از تجارت با کشور عراق و ارسال محصولات باید در مورد شرایط اقتصادی و قوانین آنها با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنیم.

مواردی که برای صادرات کالا به عراق باید تهیه شود به شرح زیر می باشد:

داشتن کارت از بازرگانی، تعهد ارزی، گرفتن مجوز از گمرک، گرفتن مجوز از وزارت صمت، اخذ مجوز از استاندارد عراق، اخذ مجوز استاندارد محیط زیست، فاکتور فروش به دو زبان انگلیسی وعربی.

سوالات متدوال

چه کالاهایی را می توان به کشور عراق صادر کرد؟

معمولا اکثر محصولات زراعی مثل سبزیجات، صیفی جات ، مرکبات و میوه ها، کالاهای صنعتی، پزشکی، دارویی، اهن و غیره را به عراق صادر می کنند.

چرا صادرات به عراق سودمند است؟

 زیرا عراق همسایه ی ایران با مرز زمینی طولانی است واین موضوع کار صادرات را راحتتر میکند ، مبادله ی کالا با دلار در کشور عراق انجام می شود واز انجا که ارزش دلار در کشور ما بالا است سود زیادی را برای تجار به همراه دارد.

آیا بسته بندی کالا در فروش محصولات صادراتی به عراق تاثیر دارد؟

 باید گفت بله، بسته بندی اولین و مهمترین موردی است که توجه مشتری را به خود جلب می کند و استفاده از رنگ ها و طرح های جذاب تاثیر بسزایی در فروش محصولات صادراتی دارد.

درباره شرکت کارتن ساز

شرکت کارتن ساز با تولید بهترین نوع بسته بندی صادراتی سالهاست توانسته نظر مشتریان داخلی و خارجی را جلب نماید. این شرکت می تواند درانتخاب بسته بندی مناسب محصولتان به شما کمک کند تا بهترین نوع بسته بندی را تهیه کرده و به بازارهای داخلی وخارجی عرضه کنید. جهت ثبت سفارش می توانید با فروشندگان ما در قسمت فروش تماس حاصل نمایید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *