کارتن خرما

کارتن خرما

کارتن خرما یکی از بسته بندی هایی است که در کنار آن انواع کفی خرما، کارتن مادر و بچه جعبه به تولید میرسد. جعبه های خرما را میتوان با بهترین کیفیت و زیباترین طراحی ها برای صادرات با سایر کشورها به تولید رساند.

بسته بندی خرما

کارتن خرما یکی از متداول ترین بسته بندی هایی است که برای این محصول به کار میرود. اگرچه دیگر بسته بندی ها همانند جعبه های پلاستیکی نیز وجود دارند که درون فروشگاه ها به چشم میخورند ولی از پرکاربردترین آنان جعبه های خرما میباشند.

بیشتر بدانید: کفی های مدرن جعبه های خرما صادراتی

برای جعبه های خرما معمولا از مقوا پشت طوسی یا ایندربرد استفاده میکنند زیرا این نوع مقوا دارای گواهینامه بهداشتی بوده و در اکثر مواقع برای مواردی که جز دسته موادغذایی محسوب میشوند، استفاده میگردد. ولی معمولا در بازراهای داخلی از مقوا پشت طوسی استفاده شده و خرما را درون یک نایلون قرار داده و سپس درون جعبه قرار میدهند که اینکار بیشتر در بازارهای داخلی به دلیل ارزان و به صرفه بودن جنس مقوای پشت طوسی استفاده میگردد و در بازارهای صادراتی جلوه چندان جالبی نخواهد داشت.

جعبه خرما و کارتن مادر

چاپ جعبه خرما

طراحی و چاپ جعبه خرما از مواردی میباشد که باعث شناخته شدن برند مربوطه است. برای مثال خرما پیارم، مضافتی، کبکاب و شاهانی از برندهای خرما میباشند که از خرماهای مرغوب صادراتی نیز هستند. برای صادرات خرما از بچه جعبه و کارتن مادر استفاده میکنند. جعبه خرما برای محصول میباشد و کارتن مادرها برای چیدن جعبه ها درونشان طراحی و تولید میشوند.

بیشتر بدانید: نحوه تولید جعبه مقوایی

در شهرهای جنوبی ایران با توجه به نخلستان هایی که دارند کشت و برداشت خرما انجام میگیرد. کیفیت خرما ایرانی زبانزد خاص و عام است و به همین دلیل صادرات خوبی به کشورهایی مثل عراق، مالزی، گرجستان، قطر و حوزه خلیج فارس دارد.

نوع چاپی که برای کارتن خرما استفاده میگردد، بسیار حائز اهمیت است. معمولا برای موارد صادراتی از چاپ افست+فرآیند لمینت استفاده میکنند که زیبایی بیشتری به جعبه و کارتن مادر می بخشد.

جعبه ترحیم | جعبه با طرح چاپی ویژه مراسمات عزاداری

خدماتی همانند: سلفون، یووی، ورنی، طلاکوبی و برجسته سازی نوشته ها از عواملی است که در اکثر جعبه های خرما صادراتی به چشم میخورد. امروزه با توجه سلیقه مردم و همچنین اهمیت دادن آنان به بسته بندی کالاها، باعث شده است که تولیدکنندگان محصولات صادراتی برای چاپ جعبه و کارتن بسته بندی هزینه کنند.

ابعاد و قیمت

جعبه های خرما انواع گوناگونی دارند. برای تولید جعبه خرما نیاز به ابعاد دقیق و وزن محصول میباشد بعنوان مثال ابعاد و سایز جعبه خرما با توجه به وزن آنها (سه کیلویی، پنج کیلویی و غیره) برحسب گرم تولید میشوند.

بیشتر بدانید: محاسبه آنلاین قیمت کارتن

قیمت جعبه خرما نیز بستگی به نوع و جنس مقوا مصرفی دارد. برای بازارهای داخلی همانطور که گفته شد از مقوا پشت طوسی استفاده میکنند و برای محصولات صادراتی جعبه هایی با مقوا ایندربرد تولید میگردد. جنس و گرماژ در قیمت تاثیر میگذارد. برای مثال مقوای ایندربرد با گرماژ ۲۰۰ گرمی با مشابه خود از جنس پشت طوسی قیمت گرانتری دارد.

کارنن و جعبه خرما صادراتی

در خصوص کارتن مادر از ورق کارتن استفاده میشود زیرا این کارتنها قرار است درون سردخانه ها و کانتینرها مدت زمان طولانی تری را سپری کنند و اگر کیفیت ورق موردنظر قابل قبول نباشد محصول را دچار آسیب کرده و سالم به دست مشتری نمی رسانند.

خرید کارتن خرما

برای سفارش کارتن و بسته بندی خرما میتوانید با شرکت های کارتن سازی مطرح در ایران ارتباط برقرار کنید. یکی از این شرکت ها کارتن ساز میباشد که با تجربه درخشانی که در حوزه تولید کارتن و جعبه خرما صادراتی دارد، بهترین و مناسب ترین بسته بندی های را به تولید میرساند.

اکثر تولیدکنندگان صادراتی برند و نام تجاری برایشان بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای جعبه و کارتن های مادر که قرار است صادر شوند هزینه میکنند و خواستار تولید بهترین جعبه و کارتن میباشند. بعنوان مثال برای مقاومت بهتر کارتن در جابجایی و انبار کردن از کارتنهای ۵ لایه استفاده میکنند یا آنها را به صورت تلسکوپی با رویه ۳ لا و زیره ۵ لا سفارش میدهند تا با مقاومت خوبشان محصولات را دچار مشکل نکنند.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *