کارتن گوجه صادراتی چه ویژگی هایی دارد؟

کارتن گوجه صادراتی

کارتن گوجه صادراتی در انواع سه لایه و پنج لایه تولید میشود. گوجه فرنگی از محصولاتی است که صادرات آن به کشورهای دیگر نرخ بالایی داشته و ایران نیز یکی از کشورهای صادر کننده به نام در زمینه میوه و صیفی جات میباشد که اگر سطح نوع بسته بندی را ارتقاع دهد این صادرات افزایش خواهد یافت.

برای بسته بندی گوجه فرنگی باید از چه کارتنی استفاه کنیم؟

کارتن گوجه صادراتی از جمله صیفی جاتی است که مصارف بسیاری در گروه غذایی دارد و به طور متوسط در هر خانه ای برای پخت و پز غذاهای متنوع یافت میشود، گاهی به صورت خام، در بعضی موقع به صورت پخته شده و در اکثر مواقع به صورت چاشنی غذا(رب) استفاده میشود. بنابراین تمامی کشورها به چنین محصولی نیاز دارند و یکی از صیفی جات پر مصرف برای انسان تلقی میشود.

صادرات این صیفی جات از کشورمان سمت کشورهای آسیایی و اروپایی انجام میگیرد. پس سالم رسیدن آنها به دست مشتری و مصرف کننده اهمیت فراوانی دارد.

در این مقاله می خواهیم درباره بسته بندی مناسبی که میتوان برای صیفی جات صادراتی خصوصا گوجه استفاده کرد، سخن بگوییم.

در بازارهای میوه و تره بار داخلی معمولا میوه و صیفی جات را با بسته بندی های چوبی و کارتنی جابجا میکنند. اما آیا این بسته بندی ها برای صادرات مناسب اند؟

مسلما خیر. پلاستیک که ممنوعیت واردات دارد و هر کشوری ورود بسته بندی های پلاستیکی را پذیرا نیست. جعبه های چوبی نیز نه شکل ظاهری جذابی دارند و نه جنس و متریال مناسبی که بتوان محصولات را با آنها صادر کرد.

این جعبه ها در هنگام پالت بندی، زمانی که روی هم چیده میشوند از بهم خوردن با یک دیگر خرد شده و از بین میروند.

اما چه بسته بندی هایی میتواند مناسب برای صادرات میوه و صیفی جات باشد به طوری که نه به محصول آسیبی وارد میشود و نه باعث بدنامی کسب و کار و نام تجاری تولید کننده میگردد!

بسته بندی های کارتنی! کارتن با ویژگی های منحصر به فردی که دارد به عنوان یک بسته بندی یونیک و سفارشی برای انواع میوه و صیفی جات یا سایر محصولات به تولید میرسد.

کارتن های صادراتی تولید شده برای محصولاتی مثل گوجه از نظر مقبولیت در همه کشورها مثل: قطر، ترکیه، روسیه، امارات و غیره مورد تایید میباشند. در ادامه ویژگی های کارتن گوجه صادراتی مناسب را بیان خواهیم کرد.

چه ویژگی هایی کارتن گوجه صادراتی را نسبت به بقیه بسته بندی های متمایز میکند؟

کارتن گوجه صادراتی دارای مشخصه های زیر میباشند:

  1. شکل متناسب با وزن و حجم گوجه از نظر کیلو و تعداد
  2. استاندارد از جهت پالت بندی و سورتینگ
  3. چاپ پذیر و استفاده از طراحی های زیبا و متناسب با بازار هدف و کشور مقصد
  4. با دوام و مقاوم در برابر نگهداری سردخانه ای و جا به جایی درون کانتینرها
  5. مدل های متنوع

اینان از جمله مواردی هستند که یک کارتن مناسب برای صیفی جات باید داشته باشد تا بتواند محصول را به درستی و سالم به کشور مقصد برساند. در ادامه نکاتی را درباره کارتن های تک رج و دو رج می گوییم که توصیه میشود مطالب را از دست ندهید.

کارتن های میوه و صیفی جات صادراتی معمولا در انواع تک رج و دو رج تولید میشوند که در این قسمت مزایای کارتن تک رج را عنوان می کنیم.

کارتن گوجه تک رج یا دو رج؟

برای آن که صیفی جاتی مثل گوجه را به راحتی صادر کرده و هم چنین بازخورد خوبی دریافت کنید، پیشنهاد میشود از کارتن های تک رج استفاده کنید. اول از همه این کارتن ها به دلیل آن که قرار است گوجه کمتری درون آن قرار گیرد، کارتن سه لایه نیز جوابگوی آن میباشد.

قیمت کارتن سه لایه نسبت به نوع ۵ لایه، ارزن تر بوده و اینگونه پک ها که برای ارسال محصول انتخاب میشوند، قیمت مناسب تری دارند.

نکته بعدی آن است، زمانی که میخواهید گوجه فرنگی را صادر کنید و برای آن کارتن دو رج در نظر گرفته اید، ممکن است با فشارهای وارده در پالت بندی، گوجه ها روی هم فشرده شده و تا رسیدن به کشور مقصد له شوند.

بنابراین، با در نظر گرفتن مدل تک رج خیالتان از این بابت آسوده است که محصولتان سالم تا مقصد میرسد. از آن جایی که تعداد گوجه های چیده شده در کارتن تک رج کمتر است برای استفاده روزانه مناسب تر بوده و متقاضیان بیشتری نیز دارد.

افرادی که برای خرید می روند، تمایل بیشتری دارند تا میوه و صیفی جات را به شکل تازه مصرف کنند و شاید تعداد گوجه ها در کارتن دو رج برای یک خانواده زیاد باشد و نیمی از آن خراب شود.

و در آخر حمل و نقل و جابجایی آن است. میدانید که در ارسال بار تعدادی از میوه و صیفی جات حین جا به جایی خراب شده و از بین میروند.

کارتن های دو رج که تعداد بیشتری گوجه درونشان قرار می گیرد، سنگین تر بوده و ممکن است حین حمل و نقل له شوند اما نوع تک رج آن سبک تر بوده و راحت تر توسط افراد جا به جا میشوند.

خلاصه مطالب آن که بسته بندی های کارتنی برای میوه و صیفی جات از نظر تولید کنندگان و مشتریان بهترین نوع از بسته بندی میباشند. این پک های با قابلیت چاپ بالا، وزن سبک، بازیافت پذیری و قیمت تمام شده مناسب، میتوانند پاسخ گوی نیاز مشتریان باشند.

اگر در انتخاب جعبه و کارتن بسته بندی گوجه همچنان تردید دارید و نمیدانید چه پکی مناسب تر است پیشنهاد میکنیم با مشاوران فروش و طراحی ما تماس حاصل نمایید تا بهترین را انتخاب کنید.

۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *